Ogłoszenia parafialne 21.08

Ogłoszenia duszpasterskie 21.08.2022r.

• Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie NMP Królowej.
  • W środę święto św. Bartłomieja, apostoła.
  • W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej i odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.
  • W sobotę wspomnienie św. Moniki. W Kalwarii Zebrzydowskiej 50 Pielgrzymka dziękczynna młodzieży za dar rekolekcji wakacyjnych, msza o godzinie 10.00.
  • W niedzielę 28.08 msza wieczorna na cmentarzu.
  • Zapraszamy na XXX Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej 11.09. Zapisy na wspólny wyjazd autobusem do 04.09 w zakrystii. Możliwy jest wyjazd własnym samochodem.
  • Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez ich zapisanie.
  • Chrztu Świętego udzielamy w I i III niedziele miesiąca, kancelaria parafialna czynna w środy i piątki od 16.00 do 17.30, w sobotę od 8.00 do 9.00 (z wyjątkiem I piątku i soboty). Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą.
  • Zarząd Oddziału Związku Podhalan w Szaflarach zaprasza wszystkich członków na zebranie sprawozdawczo-wyborcze 25.08 (czwartek) na 18.00 w remizie OSP w Szaflarach. Zapraszamy w strojach regionalnych.
  • Motocyklistów zapraszamy na III charytatywną Mszę Świętą 28.08 o 9.30 w kościele w Białym Dunajcu połączoną z poświęceniem motocykli i zbiórką pieniędzy na leczenia Andrzejka Kułacha dziecka chorego na autyzm.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Borkowskiego i śp. Filipa Ćwiękałę…