Ogłoszenia Parafialne 31.05

Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

Dziś w liturgii kończy się okres wielkanocny. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Informujemy że Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał Dekret o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych. Jedynymi grupami którym dyspensa jest udzielona są:

  • osoby w wieku 65 lat i więcej,
  • osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
  • osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Zakończenie nabożeństw majowych na cmentarzu przed mszą o 18.00. Przez cały czerwiec modlimy się Litanią Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.45.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła tzw. Zielone Światki. Msze święte o 6.30, o 9.00 i 18.00, w Borze o 17.00.
  • W środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Różaniec przez czerwiec codziennie o 17.15, codziennie też modlimy się w Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna adorację do 18.00. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.00 i po południu od 16.00 do 18.00. Spowiedź w Borze o 15.00 i msza o 15.30. Odwiedziny chorych od godziny 8.00. Pomimo comiesięcznej możliwości wciąż wielu chorych przez długi czas pozostaje bez Sakramentów. Zaś sakramenty udzielane osobie nieprzytomnej zawsze są udzielane warunkowo. Dlatego czekanie niemal do śmierci jest brakiem troski o zbawienie bliskich.  

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o 15.00.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała.  Planujemy mszę świętą na błonach szaflarzańskich z nieco krótszą w tym roku procesją do kapliczki na Roli Galicowej i dalej ulicą Szkolną i Ogrodową do kościoła.

Informujemy że w związku z epidemią zmienił się termin parafialnej pielgrzymki do Gietrzwałdu na 29-31 sierpnia.

Nasza parafia wraz z Wójtem Gminy oraz Gminnym Centrum Kultury w Szaflarach zapraszają do dzielenia się wspomnieniami ze spotkań z Św. Janem Pawłem II. Jeśli posiadacie państwo pamiątki w formie zdjęć i chcielibyście się nimi podzielić zapraszamy do kontaktu z pracownikami Centrum Kultury. W ramach 100 rocznicy urodzin papieża Polaka jesienią gmina planuje organizacje obchodów ku czci Ojca Św.

Wój gminy informuje o zbiórce folii po sianokosach, siatek i sznurków do owijania balotów. W Szaflarach i w Borze zbiórka 8 czerwca od 8.00 do 10.00. W Szaflarach na parkingu przy cmentarzu w Borze na parkingu przy kościele. Folie należy dostarczyć we wskazane miejsce we własnym zakresie. Jeśli nie ma takiej możliwości można ją dowieść do każdej innej miejscowości gminy według ogłoszonych terminów.

 982 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj