Ogłoszenia duszpasterskie 14 czerwca

Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020r.

11  NIEDZIELA  ZWYKŁA

      Dziękujemy Bogu za dar uroczystości Bożego Ciała zwłaszcza mszy na błoniach i procesji, której nic nie zakłóciło. To pierwsza w czasie pandemii tak liczna wspólna modlitwa. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej uczestniczyli bo Kościół nie może istnieć wirtualnie bez takiej  wspólnoty wiary. Szczególne podziękowania składamy służbie liturgicznej, budującym ołtarze, chórowi parafialnemu, niosącym feretrony i dzieciom, które wróciły na swoje miejsce nie tylko w procesji. Dziękujemy będącym jak zawsze do dyspozycji strażakom za pomoc od nagłośnienia po troskę o bezpieczeństwo, Związkowi Podhalan Oddział w Szaflarach, harcerzom, paniom z róż i Koła Gospodyń. Parafia żyje dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób. Zapraszamy do udziału w oktawie Bożego Ciała z procesją o 17.30. W ostatnim dniu oktawy w czwartek 18.06 błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W środę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego serca NMP.

Różaniec codziennie w oktawie o 17.00, potem o 17.15. Także codziennie adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15.00 do 18.00. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

Nasza parafia organizuje kolonie dla dzieci od 10 roku życia i młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich. Termin 11.07-17.07. 2020 r. koszt 1050 zł. Zaliczka przy zapisie 100 zł. Zapewniamy realizację kolonii zgodnie z najnowszymi wytycznymi GIS, MZ i MEN. Zapisy do 20 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej, facebooku, oraz na plakacie w gablocie.

Wójt Gminy informuje, że dnia 25 czerwca tj. czwartek na terenie Szaflar i Boru prowadzona będzie akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpady te należy wystawić przy drogach publicznych do godziny 8.00.

Dziś I Komunia w Borze, biały tydzień o 19.00. I Komunia Święta w Szaflarach w najbliższą niedzielę 21.06 klasa 3A o 12.30, klasa 3B o 14.00. Prosimy aby te msze pozostawić dla dzieci i ich rodzin. Biały tydzień kl. 3B o 17.00, zaś 3A o 18.00.  Spowiedź dzieci w sobotę od 9.00 i 9.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w niej artykuły o głębszym pojmowaniu Eucharystii.

 1,060 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj