Ogłoszenia Parafialne 5.07

Ogłoszenia duszpasterskie 05.07.2020r.

14  NIEDZIELA  ZWYKŁA

    Dziś ofiarą do puszek po każdej mszy wspieramy tych, którzy ucierpieli w ostatnich powodziach. Ta solidarność jest też podziękowaniem Opatrzności Boże za wszelką opiekę nad nami i naszymi domami. Bóg zapłać. W gablocie wywieszone są też podziękowania za pogrzebowe intencje mszalne, które nasza parafia przesyła kapłanom, którzy potrzebują takiego wsparcia. Ta forma troski o zmarłych prawdziwie służy ich zbawieniu i wspiera potrzeby Kościoła.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
  • W środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  • W sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o 17.15, także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00, którą rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski jeszcze zachęca do codziennej modlitwy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przed mszą wieczorną. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne i badanie gęstości kości dla kobiet w wieku 50-69 lat, dnia10 lipca na parkingu przy Remizie OSP w godz. 9.00-16.00. Informacje i zapisy pod numerami telefonów dostępnymi w gablocie (12 6330218 i 503777651) Możliwość udziału w innych programach prozdrowotnych na afiszu w gablocie.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 730 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj