Ogłoszenia 12.07

Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2020r.

W dniu dzisiejszym przed błogosławieństwem powierzymy Bogu dobro i przyszłość naszej Ojczyzny modlitwą Piotra Skargi. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarą pieniężną wsparli tych, którzy ucierpieli w ostatnich powodziach.  Zebraliśmy prawie 5 tysięcy złotych. Bóg zapłać.

• W poniedziałek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta.
  • W środę wspomnienie św. Bonawentury, doktora Kościoła.
  • W czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej).
  • W sobotę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Codziennie modlimy się różańcem o 17.15, modlitwą za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II przed wieczorną mszą i Koronką do Bożego Miłosierdzia o15.00, która rozpoczyna adorację do 18.00.

Zapraszamy Wspólnotę św. Józefa w najbliższą niedzielę 19.07 od 16.00 najpierw spotkanie formacyjne w kościele a później w sali na plebanii.

Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej. Znajdziemy w niej min. artykuły o współczesnym podejściu do małżeństwa.

Legalizacja gaśnic 14.07 od 8.00 do 16.00 na rynku.

W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helenę Walkosz, Andrzeja Urbasia, Jana Hreśkę, Marię Kalata, Elżbietę Pacułt powierzamy ich dobremu Bogu.