Ogłoszenia Parafialne 19.07

Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020r.

16  NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W środę święto św. Marii Magdaleny.
  • W czwartek święto św. Brygidy, patronki Europy.
  • W piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  • W sobotę święto św. Jakuba apostoła. To także dzień, w którym kierowcy i podróżujący czczą swojego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji po mszy wieczornej odbywa się poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Tradycją jest też w tym dniu składka na zakup środków komunikacji dla misjonarzy, bez których ich posługa staje się niemożliwa. To dar naszej wdzięczności za bezpieczne podróżowanie i ocalenie od wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Cały tydzień będziemy się modlić o odpowiedzialność za życie swoje i innych dla kierowców, trzeźwość i świadomość, że to jedna z ważnych sytuacji wierności dla przykazania: Nie zabijaj. 

Codziennie różaniec o 17.15, Godzina Miłosierdzia o 15.00 rozpoczynająca adorację do 18.00, oraz modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II przed każdą mszą wieczorną. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

Przez ostatnie miesiące wracają koperty z ofiarą na ogrzewanie i inne potrzeby parafii. Dlatego dopiero teraz składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy okazują troskę o materialne funkcjonowanie parafii. Dzięki temu troszczymy się o zachowanie tego co jest dorobkiem tylu pokoleń naszych przodków. Kończymy kolejną część remontu ogrodzenia cmentarza a przed zimą musimy podjąć przynajmniej wstępny etap poprawiania elewacji wieży przez okucie ją blachą miedzianą by zatrzymać dalszy proces erozji. Dokonujemy się też cały szereg drobniejszych remontów. W tym roku powróciło 545 kopert co stanowi ponad połowę rodzin naszej parafii. Za każdą ofiarę Bóg zapłać.

Spotkanie dotyczące odnawialnych źródeł energii (ogniw fotowoltaicznych) w remizie OSP 24.07 o 17.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Gil…

 764 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj