Ogłoszenia duszpasterskie 23.08

Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2020r.

21  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W Poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła.
  • W Środę Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  • W Czwartek wspomnienie św. Moniki.
  • W Piątek wspomnienie św. Augustyna.
  • W Sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

W związku z objęciem naszego powiatu „czerwoną strefą” bardzo prosimy, by w kościele jak i poza nim dostosować się do zaleceń inspektoratu sanitarnego, chodzi o pilnowanie odstępów oraz bezwzględne posiadanie maseczki.

1 września rozpoczęcie roku szkolnego msze święte w kościele:

  • 8.00 klasy A
  • 9.00 klasy B

Nie wiemy co przyniesie nam ten rok szkolny dlatego tym bardziej powinniśmy polecać dzieci i młodzież oraz całą społeczność szkolną Bożej opiece.

W przyszłą Niedzielę wieczorna Msza Św. o godzinie 18.00 będzie na cmentarzu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą w tym tygodniu: w Gościu Niedzielnym o nowych zadaniach i koniecznych zmianach w polskich parafiach, natomiast Niedziela numer poświęca polskiej pobożności maryjnej.

Zapraszamy codziennie na różaniec o 17.15, Godzinę Miłosierdzia o 15.00, która rozpoczyna adorację do 18.00, także przed każdą mszą wieczorną modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Intencje do nowenny możemy powierzać  przez ich zapisanie.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Andrzeja Niemca

 901 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj