Ogłoszenia duszpasterskie 13.09

Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020r.

24  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na szczególną modlitwę Drogi Krzyżowej na Ranisberg. Rozpoczynamy o 15.00 u podnóża góry na ulicy Orkana, msza święta na szczycie około 16.00 zakończona błogosławieństwem relikwiami Krzyża Świętego. Krzyż został postawiony na tym miejscu w przededniu wybuchu I wojny światowej. Od tej chwili niesie pociechę, nadzieję, uczy ufać Bogu nawet w najtrudniejszych czasach. Potrzebujemy tego światła tak bardzo dzisiaj i na naszą przyszłość.
  • We wtorek wspomnienie NMP Bolesnej.
  • W środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
  • W piątek święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży. Zapraszamy zwłaszcza na mszy wieczornej do modlitwy dzieci i młodzież oraz rodziców.

Okazją do modlitwy za młodzież będzie też Sakrament Bierzmowania udzielony 17 września o godzinie 18.00 przez ks. Biskupa Romana Pindla ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej. Spowiedź przed bierzmowaniem we wtorek 15.09 od godziny 17.00.

Różaniec codziennie o 17.15, także Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00, która rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Przed każdą mszą wieczorną modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Codziennie też w śpiewie suplikacji prosimy o ustanie pandemii i innych nieszczęść dotykających ludzkość. Zachęcamy do włączenia się w parafialną modlitwę.

Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali Szaflary na dożynkach w Ludźmierzu, szczególnie za wykonanie i podtrzymywanie tradycji wieńca dożynkowego. To znak naszej wdzięczności Bogu za chleb, który wyraża wszystkie dary ziemi. Nie tylko ci, którzy pracują na roli i z niej żyją ale wszyscy potrzebujemy wdzięczności, szacunku i gotowości do dzielenia się chlebem.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu przesyła ostrzeżenie przed coraz liczniejszymi oszustami, którzy metodą „na policjanta” lub „na wnuczka” okradają zwłaszcza starsze osoby. Prosimy aby rozmawiać z naszymi seniorami i uwrażliwiać ich na niebezpieczeństwo telefonicznych rozmów z nieznajomymi. Policja prosi też by zawiadamiać o podejrzanych kontaktach.   

Sołtys wsi zwołuje zebranie wiejskie 19 września o godz. 19.00 w budynku Remizy OSP. Celem spotkania jest podział środków funduszu sołeckiego oraz budżetu sołectwa na rok 2021.

Jednocześnie informuje mieszkańców ul: Pod Górą, Rola Galicowa, Władysława Orkana że 15 września będzie przyjmowany podatek rolny i od nieruchomości także w remizie od 10.00 do 16.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej znajdziemy w niej min. artykuł o stosunku Kościoła do ideologii LGBT oraz wzmagającej się agresji tego środowiska .

 988 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj