Ogłoszenia Duszpasterskie 18.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020r.

29  NIEDZIELA  ZWYKŁA

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną arcybiskup Marek Jędraszewski udziela wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje do odwołania.

Mając świadomość, że ten trudny czas pandemii jest także próbą naszej wiary i drogą wzrastania w niej zachęcamy do udziału w liturgii, która jest transmitowana z naszego kościoła i komunii duchowej. By ułatwić dostęp do komunii sakramentalnej będziemy ją udzielać po każdej Koronce do Miłosierdzia Bożego i po każdej mszy wieczornej. Możliwość spowiedzi przed mszami można także umawiać się indywidualnie.

Dla ułatwienia bezpiecznego udziału we mszy powracamy do odprawiania mszy w niedzielę o 14.00.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Trudny czas pandemii odkrywa jak bardzo ludzkość potrzebuje świadectwa nadziei uczniów Chrystusa i misji Kościoła, który błaga o miłosierdzie dla całego świata.  To także dzień św. Łukasza patrona służby zdrowia. W tym czasie zagrożenia zdrowia i życia potrzeba dziękować wszystkim, którzy leczą chorych i wspierać ich naszą modlitwą. Msza za wszystkich lekarzy i pracowników naszego Ośrodka Zdrowia w środę wieczorem.
  • We wtorek uroczystość św. Jana Kantego głównego patrona naszej archidiecezji (Jego figura jest w naszym ołtarzu głównym).
  • W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.

Różaniec codziennie o 17.30, w Borze o 16.45. Niezmiennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, która rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do liturgii wieczornej.

Przyjmujemy na wypominki za dusze zmarłych jednorazowe do modlitwy w listopadzie i całoroczne w każdą niedzielę przed mszami o 7.00 i 9.00 (nie ma wypominków przed 11.30). Troska o zmarłych, refleksja na tajemnicą czyśćca to dobra okazja by przemyśleć nasze formy pamięci. Potrzebujemy dla siebie materialnych znaków jak kwiaty, znicze i inne ozdoby choć wiemy, że zmarłym nic nie dają. Warto zatem zwrócić większą uwagę na duchową i modlitewną pamięć. Intencje mszalne, które zamawiamy na pogrzebach wspierają kapłanów i zgromadzenia zakonne na misjach zwłaszcza na Ukrainie. Otrzymujemy liczne wyrazy wdzięczności i modlitwy za ofiarodawców. Prosimy także by porządkując groby zabierać śmieci, których wytwarzamy bardzo dużo do odpadków domowych. To ułatwia utrzymanie porządku na cmentarzu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która może nam bardzo pomóc kształtowaniu wiary refleksyjnej i przemyślanej.

 1,155 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj