Ogłoszenia duszpasterskie 1.11.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W naszym trudnym czasie znakiem nadziei i opieki Patrona parafii św. Andrzeja Apostoła jest nowy feretron z jego postacią. Znajdzie on stałe miejsce w kaplicy Serca Pana Jezusa. Dziękujemy panu profesorowi Markowi Szali za trud oraz duchową i artystyczną pasję zawartą w tej rzeźbie. Dziękujemy ofiarodawcom  którymi są nasze róże różańcowe i zapraszamy na krótkie spotkanie w kościele po mszy o godz. 7.00 w niedzielę 8.11. 

W dniu dzisiejszym do niedzielnego planu mszy dodajemy msze święte o godzinie 14.00 i 17.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i różaniec za zmarłych w kościele o 19.00. Od dziś przez cały listopad (8 dowolnie wybranych dni) można zyskiwać odpusty za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza. Jest to łaska skrócenia lub całkowitego zgładzenia kary doczesnej za grzechy. Każdy grzech rodzi cierpienie, które dotyka nas w doczesności i przechodzi na wieczność.  Czyściec jako stan bolesnej tęsknoty za zjednoczeniem z Bogiem jest skutkiem grzechów nieodpokutowanych, których w zaślepieniu sumienia nawet nie zauważamy. Ten bolesny stan może skrócić lub zakończyć dar odpustów.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek 2.11 Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze w kościele o 6.30, 9.00, 11.00, 18.00 i 19.00. Msza w Borze o 15.00. W czasie każdej mszy wypominki.
  • W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa.

Wypominki jednorazowe przez cały listopad na mszach w dni powszednie i na Koronce do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Wypominki roczne w niedzielę przed mszami o 7.00 i 9.00. Codziennie różaniec o 17.15 i modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przed mszą wieczorną. W najbliższym możliwym niedzielnym terminie odprawimy msze za zmarłych na cmentarzu o czym poinformujemy na stronie parafii. Tradycyjną ofiarę na potrzeby cmentarza i parafii można składać do puszek przed kościołem.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą poranną oraz od 16 do 18.00. W Borze spowiedź o 15.00, msza o 15.30. Odwiedziny chorych od 8.00. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o 15.00. Dziś o jego konieczności nikt z nas nie powinien już wątpić.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy wiele refleksji nad wiarą Kościoła w życie wieczne.

 710 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj