Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020r.

33  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz Liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
  • W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
  • W piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
  • W sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP
  • W niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego.

W dzień Narodowego Święta Niepodległości odsłonięty został i poświęcony pamiątkowy kamień w miejscu zasadzenia Dębu Niepodległości w 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.  Dziękujemy prof. Markowi Szali za projekt i p. Janowi Gałdynowi za jego wykonanie.

Jest naszą dobrą tradycją pomoc i nie pozostawianie samych rodzin dotkniętych nieszczęściem pożarów. Za tydzień prosimy o materialne wsparcie do puszek po każdej mszy rodziny Kalatów z ulicy Polnej, którym 26.09.2020r. spaliła się znaczna część dachu.

Dziś msza święta o godzinie 11.30 na cmentarzu. Nadal jesteśmy w czasie, gdy za pobożne nawiedzenie cmentarza można zyskać odpust zupełny za zmarłych.

Wypominki jednorazowe przez cały listopad na mszach w dni powszednie i na Koronce do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Wypominki roczne w niedzielę przed mszami o 7.00 i 9.00. Codziennie różaniec o 17.15 i modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przed mszą wieczorną.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. + Władysława Niemca + Wiesława Czubernata + Leona Mardułę…

 1,067 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj