Ogłoszenia parafialne 06.12

Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020r.

2  NIEDZIELA ADWENTU

Przeżywamy odpust parafialny dziękując Bogu za prawie VII wieków historii zbawienia na tym najbliższym nam miejscu ziemi. W tej świątyni i parafii pod opieką św. Andrzeja Apostoła Bóg otaczał miłością wiele pokoleń naszych przodków a dzisiaj nas prowadzi, chroni i uczy bycia uczniem Jezusa w  trudnym czasie i świecie. Modlimy się za wszystkich zmarłych i żyjących dobrodziejów naszej parafii, za kapłanów, którzy tutaj służyli i stąd pochodzą, osoby życia konsekrowanego i za tych, którzy poza granicami pracując lub już w nowej ojczyźnie czują się blisko związani z Szaflarami i parafią. To okazja by podziękować wszystkim, których praca i ofiarność buduje życie tej wspólnoty. Najpierw trwającym na codziennej modlitwie adoracji, różańca, Godziny Miłosierdzia. Chorym, którzy modlą się i ofiarują cierpienie w naszej intencji. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o materialny ład i piękno świątyni i liturgii, która uwielbia Boga. Jeszcze raz dziękujemy fundatorom feretronu św. Andrzeja. Bóg zapłać organizacjom społecznym zawsze gotowym do pomocy: Straży Pożarnej i Związkowi Podhalan w Szaflarach, i władzom samorządowym za współpracę. Cieszymy się z każdej rodziny, w której buduje się domowy kościół i dzięki trosce rodziców dzieci wypełniają nasz kościół na roratach.     

        Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym świątecznym dniu msze o 6.30, 9.00 i 18.00. W Borze msza o 16.30. To także 4 rocznica nominacji abpa Marka Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego.
  • W sobotę wspomnienie NMP z Guadalupe, której obraz mamy w naszej świątyni.

Roraty codziennie oprócz niedziel o 18.00, w sobotę o 6.30.

Zapraszamy w adwencie do troski o ubogich przez składanie żywności do kosza w kaplicy Serca Jezusa. Tam także mamy szczególną choinkę, która jest symbolem fundacji Paczuszka dla Maluszka. Gdy wielu domaga się prawa do zabijania dzieci nienarodzonych my pragniemy na różne sposoby otoczyć je miłością. Z drzewka można zabrać ozdoby, które kryją potrzebne informacje o fundacji i sposobach wsparcia. Do oddzielnego kosza można składać artykuły pielęgnacyjne dla niemowląt.

Poświęcenie medalików dla dzieci klas III w najbliższą niedzielę klasa III a o 11.30, III b o 14.00, w Borze 8.12 na roratach o 16.30.

Także w najbliższą niedzielę rozprowadzamy opłatki na stół wigilijny. Przypominamy, że ofiara złożona z tej okazji przeznaczona jest na pokrycie środków czystości i etatów potrzebnych dla utrzymania czystości świątyni.

Informacje o spowiedzi świątecznej i kolędzie podamy w najbliższą niedzielę.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej znajdziemy artykuły o świętości Jana Pawła II i roli kobiet w kościele.   

 855 Wyświetlenie,  3 Dzisiaj