Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020r.
  • NIEDZIELA  ADWENTU

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

W trzecim tygodniu Adwentu szczególnie modlimy się o życie chrześcijańskie dla naszych rodzin.

Odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda w wielu diecezjach kraju zostały przeniesione na czas wolny od zagrożenia pandemią. W naszej diecezji mamy trzy możliwości przeżycia kolędy. Pierwszym jest właśnie przeniesienie jej na inny termin prawdopodobnie wiosenny. Druga forma to modlitwa w kościele w intencji rodzin, w której uczestniczy przynajmniej jedna osoba z rodziny zabierając do domu formularz modlitwy poświęcenia, którego dokonujemy przez modlitwę wszystkich domowników. Trzecia forma to zaproszenie do odwiedzin  kapłana w okresie tradycyjnym czyli bożonarodzeniowym. Bez wyraźnego a nie tylko domyślnego zaproszenia nie możemy odwiedzać rodzin. By ułatwić wyrażenie naszej decyzji rozdajemy przy wyjściu z kościoła deklaracje, w których możemy wybrać określoną formę kolędy. Deklarację możemy pozostawić już dzisiaj lub złożyć do świąt we wskazanym miejscu w kościele (ołtarze boczne).  Ułatwi nam to też zaplanowanie każdej z trzech form kolędy.

Zapraszamy na roraty codziennie o 18.00, w sobotę o 6.30. To ostatni etap Adwentu, w którym można włączyć się w  duchowe przygotowania nowego spotkania z Panem, który nadchodzi. Codziennie różaniec o 17.15, Koronka do Miłosierdzia o 15.00 rozpoczynająca adorację do 18.00.

Spowiedź przedświąteczną planujemy na wtorek 22.12 rano od 6.00 do 7.00 i od 15.00 do 18.00. Spowiadamy też codziennie przed każdą mszą dlatego prosimy by korzystać z Sakramentu Pokuty już wcześniej. Do chorych przed świętami udamy się także 22.12 od godziny 8.00. Jest to możliwość dodatkowa dlatego prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

W sobotę 19.12 na roratach o 6.30 będziemy modlić się w intencji ks. Dariusza w dniu jego imienin. Życzymy drogiemu solenizantowi bliskości Dobrego Pasterza i życzliwości wspólnoty, której służy.

Trwa zbiórka żywności dla ubogich i wspieranie fundacji Paczuszka dla Maluszka. Dziękujemy wszystkim, którzy już wsparli ubogich a zwłaszcza najbardziej bezbronne  niemowlęta.  

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, gdzie w świecie chaosu medialnego znajdziemy wiele mądrej refleksji.

 867 Wyświetlenie,  3 Dzisiaj