Ogłoszenia parafialne 10.01

Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2021r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Chociaż święto Chrztu Pańskiego rozpoczyna okres zwykły i kończy liturgiczne obchody tajemnicy Wcielenia to jednak tradycyjnie celebrowanie wszystkich znaków radości Bożego Narodzenia trwa do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.  

Zapraszamy dziś na jasełka pt. „Muzyka Bożego Narodzenia” przygotowane przez grupę teatralną Na Maxa po mszach o 9.00 i 11.30. Po każdej mszy u młodzieży można nabyć płyty z ostatnimi przedstawieniami nawet z komedią kryminalną. Dziękujemy młodzieży i siostrze Renacie za takie ubogacanie życia parafialnego. Bóg zapłać także za wsparcie misji przez składkę w uroczystość Objawienia Pańskiego i wsparcie naszej służby liturgicznej do puszek. Na ołtarzach bocznych dzieci przygotowały do wylosowania zadania płynące z naszego spotkania z Dzieciątkiem Jezus. Zachęcamy do ich zabrania co może być ciekawym dopełnieniem naszych dobrych postanowień.   

Codziennie różaniec o 17.30 i Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00, która rozpoczyna adorację do 18.00. Zachęcamy do powierzania naszych intencji przez zapisanie do modlitwy w nowennie do Madonny z Szaflar w każdą środę na mszy wieczornej.  

Jeszcze raz dziękujemy za prawie 700 deklaracji kolędowych, które złożyliśmy. Każda z trzech form kolędy, które wybieraliśmy jest nie tylko podtrzymania tradycji lecz potrzebą pobłogosławienia i oddania naszych domów i rodzin Opatrzności Bożej. Podamy teraz plan kolędy w postaci odwiedzin kapłana. Prosimy o wyrozumiałość i uwagę ponieważ uwzględniamy wyłącznie pisemne zaproszenia zmianie uległy wszystkie dotychczasowe rejony.  W związku z tym, że księża pójdą sami potrzeba trochę czuwać by trafili do właściwego domu. Prosimy też o kontynuowanie zwyczaju przywożenia księdza do rejonu kolędy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprościej dostępnego źródła dobrego słowa

W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy Ś.P. Jana Szlembarskiego i  Mariannę Kojs prośmy o miłosierdzie Boże dla nich…

 941 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj