Ogłoszenia parafialne 31.01

Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2021r.

4  NIEDZIELA  ZWYKŁA

       Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie i nieraz cierpliwe oczekiwanie. Zwłaszcza w trudnym czasie pandemii otwarcie domu jest szczególnym aktem zaufania i potrzeby wspólnej modlitwy. Dziękujemy także tym, którzy przeżyli dar błogosławieństwa domu i rodziny przez modlitwę w świątyni. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji kolędy. Osoby, które wybrały późniejszy termin niech same zdecydują i poinformują o czasie odwiedzin.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego i XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Składka jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne, w których trwa ciągła modlitwa także za nas. Msze święte o 6.30, 9.00 i 18.00, w Borze msza o 17.00
  • W piątek wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy.
  • W sobotę wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.00 do 6.30 i po południu od 16.00 do 18.00. Spowiedź w Borze o 15.00 i msza o 15.30. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.45. Chorych odwiedzamy od godziny 8.00. W pierwszą sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00.

Modlitwa różańcowa codziennie o 17.30, codziennie także Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00, która rozpoczyna adorację do 18.00. Intencje modlitwy nowenny do Madonny z Szaflar, którą odprawiamy w każdą środę na mszy wieczornej można składać przez zapisanie. Dodatkową msze świętą niedzielną o godzinie 14.00 będziemy odprawiać do 14 lutego.

Bóg zapłać za ofiary złożone dla chorej Pauliny. Zebraliśmy do puszek 5000 złotych i 20 $.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy artykuły o sensie i wartości życia zakonnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Stopkę…

 729 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj