Ogłoszenia parafialne 7.02.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.2021r.

5  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W środę wspomnienie św. Scholastyki dziewicy.
  • W czwartek wspomnienie NMP z Lourdes i XXIX Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku na mszę świętą o dar zdrowia połączoną z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godzinie 14.00. Racją do udzielenia tego sakramentu jest nie tylko poważna choroba ale też sam podeszły wiek. Rodziny bądź sąsiadów prosimy o pomoc naszym chorym w dotarciu do kościoła.  

Z radością informujemy, że 6 lutego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie święcenia biskupie przyjął ks. Robert Chrząszcz. Papież Franciszek powierzył mu misję biskupa pomocniczego naszej archidiecezji. Ks. bp Robert na wezwanie biskupie wybrał słowa: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” (Christo portas aperite), modlimy się o błogosławieństwo dla Jego posługi.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40 godzinne, które ma nas wprowadzić i przygotować na czas Wielkiego Postu. W tzw. tłusty czwartek zachęcamy do udziału a akcji misyjnej: „Wyślij pączka do Afryki”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Zapewne wszyscy wiemy o nieszczęściu pożaru jaki spotkało rodzinę państwa Muchów z ulicy Pod Górą. Mamy w naszej społeczności cenną wrażliwość i gotowość na różnoraką pomoc w tak bolesnych sytuacjach. Tym bardziej, że dotyczy ona naszego kościelnego i rodziny strażackiej zaangażowanej tak wiele razy we wszelką pomoc i ratunek bliźnim. W przyszłą niedzielę po każdej mszy będzie możliwość materialnego wsparcia do puszek dla poszkodowanych w tym pożarze. To też okazja by podziękować Bogu i ludziom za profesjonalizm i ofiarność naszych strażaków ratujący życie i mienie.

W czwartek po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie do kościoła rodziców młodzieży klas VIII, którzy przygotowują się do Bierzmowania.

Papież Franciszek 8.12.2020r. ogłosił „Rok Świętego Józefa” w 150 rocznicę ustanowienia Go patronem całego Kościoła. Jest to zachęta by bardziej powierzyć się Jego opiece, by zwłaszcza dla mężczyzn stał się wzorem wiary. W naszej parafii modlimy się litanią do św. Józefa w każdą środę o mszy porannej co będzie w tym roku związane z darem odpustu zupełnego. Można też nabyć okolicznościowy numer gazety Jemu poświęcony.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy artykuły o tak aktualnym zmaganiu o szacunek do życia od poczęcia po naturalną śmierć.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Jana Bylinę, prośmy o Miłosierdzie Boże dla niego…

 928 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj