Ogłoszenia parafialne 21.02

Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2021r.

1  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

 • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
 • W poniedziałek święto Katedry św. Piotra, apostoła.
 • Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Krakowie: Nie lękajcie się! Różaniec dzisiaj o godz. 16.20. Nabożeństwo Gorzkich Żali o 17.00 z kazaniem pasyjnym. Tematem będzie droga św. Józefa jako patrona i przewodnika na czasy kryzysu, który przechodzimy.
 • Droga Krzyżowa w każdy piątek: 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży, w Borze o 15.45. W niedzielę po mszy o 11.30. Codziennie o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna adorację do 18.00, różaniec o 17.30.
 • W najbliższym czasie rozpoczniemy renowację tabernakulum, które jest sercem każdej świątyni. Zostało ufundowane ponad 50 lat temu a starsi pamiętają zbiórkę złota i srebra na jego wykonanie. Pół wieku sprawiło, że utraciło swój blask i w wielu miejscach jest wytarte i z uszkodzone. Chcemy przywrócić mu pierwotny wygląd. Stąd przez czas renowacji będzie zasłonięte materiałem.
 • Dziękujemy za ofiary zebrane na pomoc dla rodziny, która ucierpiała w pożarze domu. Zebraliśmy 18672 złote i 25 euro. Msza o błogosławieństwo dla ofiarodawców i wszystkich, którzy na różne sposoby okazali swoją solidarność będzie odprawiona w niedzielę 28.02 o 11.30. Bóg zapłać.
 • W przyszłą sobotę zapraszamy dziewczynki na spotkanie scholii o godzinie 10.00 w Bożej Zagrodzie.
 • Od początku marca w sali na plebanii (wejście od kaplicy) będą się odbywać grupowe spotkania terapeutyczne dla osób dotkniętych problemem uzależnień (wszelkich). W środę od 18.00 do 19.00 spotkanie grupy „Tu i teraz” dla rodzin, w których ktoś bliski jest uzależniony. W czwartek od 17.30 do 18.30 spotkanie grupy „Dar życia” dla samych   uzależnionych. Pierwsze spotkania odpowiednio 3 i 4.03. Zachęcamy by korzystać z tej formy pomocy.
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szaflarach informuje o zapisach dzieci do oddziału przedszkolnego i pierwszej klasy dnia 27.02 (w sobotę) od godz. 9.00 do 11.30. Także dyrektor Gminnego Przedszkola w Szaflarach informuje o zapisach dzieci w wieku od 3 do 6 lat w dniach od 1 do 12.03. Wnioski są dostępne w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola.  
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, gdzie znajdziemy  artykuły jak owocnie przeżyć czas postu.   
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P Helenę Walkosz, prośmy dla niej o Miłosierdzie Boże…

 794 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj