Ogłoszenia Parafialne 21.03

Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021r.

5  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Mirosław Żak dyrektor Studium Apostolstwa Trzeźwości, kapelan i terapeuta w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień. Dodatkowa msza w niedzielę dla młodzieży o 19.00. Program spotkań codziennie do środy: o 8.00 i 18.00 msza z nauka ogólną, msza w Borze o 16.30. Nauki stanowe dla mężczyzn w poniedziałek o 19.00 dla kobiet we wtorek o 19.00. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o 15.30 w poniedziałek kl. VI, wtorek kl. VII, środa kl. VIII.

 Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu kiedy Słowo staje się ciałem w łonie Maryi możemy podjąć deklarację udziału w Dziele Adopcji Dziecka Poczętego. Zobowiązanie obejmuje modlitwę jedną tajemnicą różańca w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone codziennie przez 9 miesięcy. Deklaracje można zabrać z ołtarza bocznego i składać do czwartku. Trwa też tydzień modlitw o ochronę życia. Foldery pomocne w tej modlitwie są do zabrania w przedsionkach. Można także zabrać książeczki o Triduum Paschalnym. Modlitwa jest naszą odpowiedzią  na falę nienawiści skierowaną przeciw osobą najbardziej bezbronnym. Nie odpowiadamy złem na zło ale też nie ulegamy pokusie obojętności.  

W Niedzielę Palmową tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 19.00. Z racji pandemii nie pójdziemy naszymi ulicami lecz będziemy się modlić w kościele.

Zapraszamy codziennie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00, która rozpoczyna adorację do 18.00, różaniec o 17.30. Zachęcamy do powierzania naszych modlitw przez wstawiennictwo św. Józefa w środę na mszy porannej i przez wstawiennictwo Madonny z Szaflar w środę na nowennie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą  

Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Marię Mąka…

 966 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj