Ogłoszenia parafialne 28.03

Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021r.

  NIEDZIELA  PALMOWA

MĘKI PAŃSKIEJ

W związku z nowymi zasadami kwarantanny liczba osób, które mogą modlić się jednocześnie w świątyni zmniejszyła się do 38. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką i zachowanie dystansu. Wzrost zachorowań musi budzić nasze poczucie odpowiedzialności i troski o zdrowie i życie własne i bliźnich. Nasz arcybiskup przedłużył  dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy. Zachęcamy by w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia uczestniczyć za pomocą transmisji. Jednocześnie chcemy dać szeroką możliwość udziału w samej komunii świętej. Dzięki temu możemy w pełni i bezpiecznie uczestniczyć w liturgii Świąt Paschalnych. Ten trudny czas ograniczeń odkrywa jak bardzo Msza Święta jest darem a nie czymś co nam się należy i do czego mamy prawo.

Dziś obrzęd komunii świętej poza mszą o godzinie 10.00, 13.00, po koronce o 15.00, o 16.00, po Gorzkich Żalach o 17.00 i po Drodze Krzyżowej, którą odprawimy o 19.00 w świątyni by dać możliwość uczestnictwa za pomocą transmisji. Dodatkowa msza św. na cmentarzu o godzinie 14 z poświęceniem palm.

W poniedziałek odwiedzimy chorych od 8.00 (z racji I piątku i świąt). Osoby do których nie docieramy w I piątek prosimy zgłaszać w zakrystii.   

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Adorację w Ciemnicy przedłużamy do 22.00 dając w tym czasie możliwość komunii co pół godziny. Rano modlitwę adoracji rozpoczynamy o 7.00 (nie ma mszy porannej).
  • W Wielki Piątek Droga Krzyżowa w Borze o 10.00, w Szaflarach o 15.00 z początkiem Nowenny do Miłosierdzia Bożego, dla młodzieży o 23.00. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zachęcamy także do zachowania tradycyjnego postu w sobotę do Wigilii Paschalnej. Adoracja Pana Jezusa w grobie będzie trwać całą noc. Cześć Krzyżowi Świętemu oddajemy przez przyklęknięcie (nie całujemy). Ofiara jest przeznaczona na wsparcie Stolicy Apostolskiej. Plan udziału w nocnej modlitwie jest wywieszony w gablocie i zamieszczony w Internecie. Niemożność przyjęcia komunii świętej w tym dniu nie przerywa ciągłości udziału w I piątkach.
  • W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co godzinę, w Borze od 10.00 i 10.30. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00.
  • Rezurekcja z procesją w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00. Godziny udzielania komunii świętej poza mszą tak samo jak w Niedzielę Palmową (ostatnia o 19.00). W II dzień świąt msze jak w niedzielę z tymi samymi godzinami udzielania komunii.

Zachęcamy do udziału w nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego od piątku codziennie o 15.00. Ludzkość, kościół i każdy z nas potrzebujemy zanurzenia w nieskończonym Miłosierdziu.

Dziękujemy ponad 60 osobom, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To najlepsza odpowiedź na agresję wobec najbardziej bezbronnych.  

Przypominamy że w związku z panującymi obostrzeniami plac zabaw przy kościele jest zamknięty.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Tak bardzo potrzebujemy mądrego słowa w trudnym czasie.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy
Ś.P. Krystynę Szaflarską prośmy dla niej o Boże miłosierdzie.

 2,044 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj