Ogłoszenia parafialne 18.04

Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2021r.

3  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

        Dziś i w następną niedzielę msza na cmentarzu o godzinie 14.00. W czasie ograniczeń związanych z pandemią, gdy w naszej świątyni może modlić się jedocześnie tylko 38 osób zachęcamy wszystkich by uczestniczyć w tej właśnie mszy.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W piątek uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • W sobotę wspomnienie św. Jerzego męczennika. W naszej modlitwie pamiętajmy o ks. Jerzym, który często służy pomocą w naszej parafii.  

Codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynająca adorację do 18.00, różaniec o 17.30. Zachęcamy by w miarę możliwości do tej modlitwy się włączać. Można także zapisywać intencje do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa w środę na mszy porannej i nowenny do Madonny z Szaflar także w środę na mszy wieczornej.

Wielu zaniepokoiły informacje o tym, że przyjmowanie szczepionek przeciw COVID 19 może być grzechem. Podajemy zatem rozstrzygnięcie zawarte w nocie Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, którą zaakceptował papież Franciszek. Czytamy w niej: „moralnie dopuszczalne jest stosowanie szczepionek przeciw COVID 19, które wykorzystały linie komórkowe pozyskane z abortowanych płodów…i dalej: można korzystać z wszystkich szczepionek uznanych za klinicznie bezpieczne i skuteczne z pełną świadomością, że odwołanie się do takich szczepionek nie oznacza formalnej współpracy przy aborcji.” W sytuacji, gdy możemy sami wybierać rodzaj szczepionki zaleca się wybierać te, które nie budzą takich obaw. Nota wskazuje także, że nie ma moralnego obowiązku poddania się szczepieniom i powinny one być zawsze dobrowolne to jednak wszyscy jesteśmy zobowiązani do podejmowania innych środków by chronić życie swoje i bliźnich.

W sobotę 24 kwietnia o godzinie 9.00 zapraszamy na spotkanie w kościele chłopców, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów.

W niedziele 25 kwietnia w Bożej Zagrodzie odbędzie się akcja krwiodawstwa, oddać krew mogą osoby między 18 a 60 rokiem życia którzy nie chorowali przynajmniej przez ostatnie dwa tygodnie. Należy zabrać z sobą dowód osobisty akcja potrwa od 9.00 do 13.00. Dla każdego oddającego krew jest przewidziany słodki poczęstunek. Zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w niej artykuły o pandemii dające nam więcej rzetelnej wiedzy o wirusach.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Józefa Kalatę…

 737 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj