Ogłoszenia parafialne 25.04

Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2021r.

4  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Przez cały tydzień świadomi kryzysu powołań będziemy się modlić w tej intencji. Dziś także msza święta na cmentarzu o 14.00. Jeżeli nie zmienią się ograniczenia związane z pandemią tak samo na cmentarzu będziemy się modlić w najbliższą niedzielę. Dziś także dzień imienin abpa Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego pamiętamy o modlitwie w jego intencji.  

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny doktora Kościoła i patronki Europy. Rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.
  • W sobotę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika i I sobota miesiąca. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00 rozpoczyna adorację do 18.00. Intencje do środowej nowenny możemy składać przez zapisanie.

Nabożeństwa majowe o 17.30, w Borze o 16.45. Pierwsze nabożeństwo z procesją już w piątek 30.04. o 17.30.

Nasza parafia wraz z biurem turystycznym Sun Travel organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży do Mikoszewa nad morzem. Termin 1-8 lipca, plan i szczegóły na plakacie w gablocie przy kościele oraz na stronie parafii, koszt 1300 – jest możliwość realizacji bonu turystycznego (500 zł), oraz Gmina Szaflary obiecała wsparcie na wyjazd które będzie uzależnione od ilości uczestników wyjazdu, w kolonii udział mogą brać dzieci i młodzież z terenu całej gminy. Termin na zapisy upływa 2 maja. Zapraszamy.

Wójt Gminy informuje o akcji zbiórki odpadów wielkogabarytowych: meble, dywany, materace, rowery, okna w całości, Wózki dziecięce, opony tylko z samochodów osobowych (inne np. z maszyn rolniczych i ciągników nie będą przyjmowane). Dla wsi Szaflary zbiórka będzie 28.04 z ważną uwagą, że odpadki nie będą odbierane sprzed posesji tylko z wyznaczonych miejsc. Będą to: parking koło cmentarza, plac przed remizą OSP, plac przy zjeździe z ul. Suskiego na os. Podlubelki. Odpady dostarczamy we własnym zakresie do wyznaczonego punktu w dniu zbiórki do godziny 10.00. Prosimy nie przywozić odpadów elektrycznych i elektronicznych oraz folii rolniczej, których zbiórka będzie w terminie późniejszym. Nie przywozimy też odpadów z prowadzonej działalności gospodarczej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy artykuły o problemie i zadaniu budzenia powołań.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Krzysztofa i Tomasza Chrobak, oraz śp. Helenę Mrugała

 720 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj