Ogłoszenia parafialne 02.05

 Ogłoszenia duszpasterskie 02.05.2021r.

5  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Jak zapowiadaliśmy dzisiaj dodatkowa msza na cmentarzu o 14.00. Jutro w Uroczystość NMP Królowej Polski msze jak w niedzielę. Na mszy o 9.00 modlimy się za strażaków i ich rodziny. Nastąpi także uroczyste wprowadzenie relikwii św. Floriana oraz poświęcenie ornatu ku Jego czci ufundowanego przez strażaków dla swego patrona. Po mszy strażacy złożą jako wotum wdzięczności dla Madonny z Szaflar otrzymany medal. Władze Gminy i Związek Podhalan oddadzą też  cześć bohaterom polskiej wolności na rynku przed pomnikiem Augustyna Suskiego.

W dniu jutrzejszym msza o 11.30 będzie odprawiana na cmentarzu. Zachęcamy by znakiem patriotyzmu i miłości do Ojczyzny było też wywieszanie na naszych domach flagi Narodowej. Dziś 17 raz przeżywamy Dzień Flagi Polski.

Zmiana reguł co do ilości osób mogących uczestniczyć w modlitwie (1 osoba na 15 metrów kwadratowych) oznacza, że limit dla naszej świątyni wynosi obecnie 50 osób. Dlatego nadal będziemy modlić się na cmentarzu i w najbliższą niedzielę będzie to msza o 11.30. W związku ze zmianami sytuacji informacje o mszy na cmentarzu będziemy podawać z tygodniowym wyprzedzeniem. Msza na otwartej przestrzeni daje wszystkim możliwość bezpiecznego udziału.  

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek wspomnienie św. Floriana męczennika.
  • W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka.
  • W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W sobotę uroczystość św. Stanisław biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 9.05 o godz. 9.00.
  • Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30, w Borze o 16.45. Zachęcamy też do dobrej tradycji modlitwy przy kapliczkach maryjnych na terenie naszej parafii. Miejsca i godziny będą podane w internecie. Różaniec także codziennie o godzinie 17.00. Z radością informujemy o utworzeniu pierwszej róży męskiej. Zachęcamy do tej modlitwy, którą Maryja podaje jako ratunek dla nas i świata. Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy w każdy dzień adorację do godziny 18.00.
  • W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.00 do 6.30 i po południu od 16.00 do 18.00. W dni powszednie spowiadamy przed mszami rano i wieczorem. Spowiedź w Borze o 15.00 i msza o 15.30. Chorych odwiedzimy od godziny 8.00.
  • Wójt Gminy przypomina o trwającym projekcie odbioru odpadków azbestowych. Informuje też, że od 6 do 13.05 ruszają zapisy chętnych na nieodpłatne pozyskanie sadzonek lilaka, dębu i brzozy. Można zgłaszać się telefonicznie lub  przez e-mail. Ilość sadzonek jest ograniczona a szczegół na stronie Internetowej Gminy.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Jana Stanka, Roberta Kalatę i Wojciecha Babiarza.

 796 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj