Ogłoszenia Parafialne 06.06

Ogłoszenia duszpasterskie 06.06.2021r.

10  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj msza o 11.30 będzie odprawiana na cmentarzu i tak będzie jeszcze do następnej niedzieli. Od 20 czerwca planujemy powrót do odprawiania mszy o 11.30 w kościele. Choć nie zmieniło się ograniczenie co do ilości osób jednak ważną zmianą jest to, że do limitów nie są zaliczani zaszczepieni. Nadal wewnątrz kościoła obowiązują maseczki.

Dziękujemy wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała. Tym, którzy przygotowali miejsce modlitwy, zbudowali ołtarze, mieszkańcom ulicy Polnej i Pod Górą za udekorowanie drogi. Dziękujemy pocztom sztandarowym w tym Związku Podhalan z Chicago, Straży Pożarnej za troskę o bezpieczeństwo i nagłośnienie, Związkowi Podhalan, który zbudował ostatni ołtarz tak trwały, że będzie nam służył długi czas. Dziękujemy chórowi parafialnemu za prowadzenie śpiewu i Służbie Ołtarza. Zapraszamy na procesje eucharystyczne codziennie o 17.30, aż do czwartku 10.06 z modlitwą błogosławienia dzieci i poświęcenia wianków.  

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nasi biskupi wzywają by we wszystkich polskich parafiach ponowić akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa. Dokonamy tego na mszach o godzinie 6.30, 9.00 i 18.00, msza w Borze o 19.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Codziennie modlimy się różańcem o 17.00, Litania do NSPJ o 17.45, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczyna adorację do 18.00. Nowennę do Madonny z Szaflar w czerwcu odprawiamy przed mszą wieczorną w każdą środę.

Wójt Gminy Szaflary informuje, że 8.06 tj. we wtorek będzie prowadzona akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W Szaflarach miejscem wskazanym na zbiórkę  jest parking koło cmentarza oraz plac przed remizą OSP. W Borze parking przy cmentarzu na ul. Św. Józefa. Zużyty sprzęt należy dostarczyć na wskazane miejsce we własnym zakresie do godziny 10.00 w dniu zbiórki.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Franciszka Jarząbka i śp. Katarzynę Morawa…

 672 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj