Ogłoszenia parafialne 27.06

Ogłoszenia duszpasterskie 27.06.2021r.

13 NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj msza wieczorna o 18.00 będzie odprawiona na cmentarzu. Zgodnie z zapowiedzią po każdej mszy zbieramy przy wszystkich drzwiach kościoła ofiary pieniężne na pomoc tym, którzy ucierpieli w pożarze w Nowej Białej. Bóg zapłać także za przekazane już dary materialne, które dzięki naszym strażakom dotarły do potrzebujących.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa w Borze o 11.00. Msze w Szaflarach o 6.30, 9.00 i 18.00. Kazania odpustowe wygłosi ks. Mateusz Podczerwiński wikariusz w Biskupicach. To także rocznica święceń arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
  • W sobotę święto św. Tomasza apostoła.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.00 do 6.30, po południu od 16.00 do 18.00. Msza w Borze o 19.00 ze spowiedzią od 18.45. Odwiedziny chorych od godziny 8.00. Nabożeństwo I soboty Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00.

Codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.15 a w środę na mszy wieczornej nowenna do Madonny z Szaflar.

Wójt Gminy Szaflary przy współpracy z jednostkami OSP oraz parafiami z terenu Gminy organizują zbiórkę materiałów budowlanych oraz środków pieniężnych na ich zakup dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Numery telefonów pod którymi można zgłosić chęć przekazania materiałów budowlanych lub środków pieniężnych są w gablocie. Zbiórka trwa do 30.06.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 653 Wyświetlenie,  3 Dzisiaj