Ogłoszenia duszpasterskie niedziela 14 zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie 04.07.2021r.

14  NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • We wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
  • W czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  • Od poniedziałku 5.07 wakacyjny porządek mszy, które będziemy odprawiać tylko wieczorem.
  • Codziennie modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Różaniec o 17.30 a nowenna do Madonny z Szaflar po mszy wieczornej w środę. Intencje modlitwy możemy powierzać przez ich zapisanie.
  • Dziękujemy wszystkim za wielkie materialne wsparcia ofiar pożaru w Nowej Białej. Zebraliśmy rekordową kwotę 46 832 zł. w tym 140 $ i 46 euro. Na konto Kurii Metropolitalnej w Krakowie organizatora zbiórki w całej diecezji została 30.06.2021r. przelana kwot 47 tys. złotych. Dziękujemy naszej Straży Pożarnej oraz Związkowi Podhalan za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za wrażliwość i solidarność z naszymi sąsiadami, którzy ucierpieli.
  • Ponawiamy prośbę o zabieranie odpadków cmentarnych do naszych domowych śmieci. Prosimy też o zatroszczenie się o najbliższe otoczenie grobów, którymi się opiekujemy przez usunięcie trawy. Wykluczy to zabrudzenie trawą naszych pomników w czasie ogólnego koszenia. Przypominamy, że zabierając krzyż i chorągwie do procesji pogrzebowej nie zostawiamy ich na cmentarzu lecz zwracamy. Dobrym zwyczajem dziś zanikającym było odwożenie  księdza po obrzędach, gdyż najczęściej zaraz po pogrzebie odprawiamy Godzinę Miłosierdzia.
  • Sołtys Szaflar informuje, ze w dniach od 8.07 (czwartek) do 10.07 (sobota) w godzinach 9.00 do 17.00 w remizie OSP można odbierać worki z kodami w ilości przypadającej na daną nieruchomość. W tym czasie będzie również przyjmowana opłata za wywóz śmieci.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 614 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj