Ogłoszenia parafialne 8.08

Ogłoszenia duszpasterskie 08.08.2021r.

19  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  • We wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • W środę wspomnienie św. Klary dziewicy.
  • W piątek święto NMP Kalwaryjskiej.
  • W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W niedzielę 15.08 Uroczystość Wniebowzięcia NMP po każdej mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jest to także wezwanie naszej kaplicy cmentarnej dlatego w tym świątecznym dniu zapraszamy na mszę na cmentarzu o godzinie 18.00. Również w niedzielę 15. 08 zapraszamy do kościoła parafialnego na Koncert Charytatywny na rzecz ofiar pożaru w Nowej Białej chóru Kanto z Białego Dunajca o godzinie 19.00. Przed kościołem podczas koncertu odbędzie się loteria fantowa oraz kiermasz ciast.

Codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.30 a we wtorek, środę i piątek prowadzona modlitwa o 17.00 kolejno w intencji zmarłych, rodzin i Kościoła. Zachęcamy by powierzać przez zapisanie intencje do modlitwy przez wstawiennictwo Madonny z Szaflar. Nowenna w każdą środę po mszy wieczornej.  

Wójt Gminy oraz Placówki Wsparcia Dziennego zapraszają dzieci do udziału w zajęciach w ramach wakacji w Gminie Szaflary od 9 do 14 sierpnia (od poniedziałku do soboty) na placu przy Szkole w Borze w godzinach od 11.00 do 17.00. Organizowane będą zajęcia sportowe z dodatkowymi atrakcjami jak dmuchańce, gry i zajęcia animacyjne. W sobotę 14.08 dodatkowo mini festyn z konkursami i darmowymi przekąskami. Szczegóły na stronie internetowej Gminy.    

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.  

 578 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj