Ogłoszenia parafialne 22.08

Ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021r.

21  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek święto św. Bartłomieja apostoła.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej .
  • W Piątek wspomnienie Św. Moniki.
  • W sobotę wspomnienie św. Augustyna biskupa

Zapraszamy na pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej 5 września( niedziela). Zapisy na autokar w zakrystii. Wyjazd o godz. 6.00 z rynku.

W przyszłą niedzielę msza o 18 będzie odprawiona na cmentarzu,

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza całą Archidiecezje na Uroczystą koronacje Obrazu Matki Bożej Pocieszenia która będzie miała miejsce w następną niedzielę 29 sierpnia w Budzowie koło Suchej Beskidzkiej o godzinie 11.30.

Parafia Św. Katarzyny w Nowym Targu organizuje Kurs Alpha czyli serie spotkań o kluczowych prawdach chrześcijańskich. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 września o godzinie 19.00 w salce przy Parafii. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Wójt Gminy oraz Placówki Wsparcia Dziennego zapraszają dzieci do udziału w zajęciach w ramach wakacji w Gminie Szaflary od 23 do 28 sierpnia (od poniedziałku do soboty) na placu przy Plebani w godzinach od 11.00 do 17.00. Organizowane będą zajęcia sportowe z dodatkowymi atrakcjami jak dmuchańce, gry i zajęcia animacyjne. W sobotę 28.08 dodatkowo mini festyn z konkursami i darmowymi przekąskami. Szczegóły na stronie internetowej Gminy.   

Codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.30 a we wtorek, środę i piątek o 17.00 modlitwa w intencji zmarłych, rodzin i Kościoła. Intencje modlitwy nowenny do Madonny  Szaflar można składać przez zapisanie. Nowenna w środę po mszy wieczornej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy Ś.P.: Stanisława Rola i Helenę Mąkę prośmy dla nich o Boże miłosierdzie.

 554 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj