Ogłoszenia Parafialne 12.09

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021r.

24 NIEDZIELA  ZWYKŁA

        Dzisiaj po każdej mszy zgodnie z zapowiedzią zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Afganistanie.  

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma doktora Kościoła.
  • We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Drogę Krzyżową od podnóża Ranisbergu o godz. 15.00, msza na szczycie o 16.00. Nie ma mszy wieczornej w kościele. Nasza obecność niech będzie podtrzymaniem ponad 100 letniej tradycji tego miejsca jako znaku zwycięstwa Krzyża.
  • W środę wspomnienie NMP Bolesnej.
  • W czwartek wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  • W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy (odwiedzimy także Gidle) w sobotę 25.09. Wyjazd o godzinie 4.00,  koszt 90 zł. (posiłki we własnym zakresie). Zapisy w zakrystii wraz z zaliczką 50 zł.  

Zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży z klasy VIII na spotkanie dotyczące bierzmowania w poniedziałek o 18.45.

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych i studentów zapraszamy na spotkania Grupy Apostolskiej w piątki o 18.45.

Dziewczynki które chcą dołączyć do scholii zapraszamy w czwartek o 17.00 do Bożej Zagrody.

Natomiast chłopców którzy chcieli by wstąpić w szeregi ministrantów zapraszamy w piątek na 17 do kościoła.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, która rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.  Różaniec o 17.30, a we wtorek, środę i piątek o 17.00  modlitwa kolejno w intencji zmarłych, rodzin i Kościoła.  Sakrament Pokuty w dni powszednie przed każdą mszą a w niedzielę w czasie mszy. Sakramentu Chrztu udzielamy w I i III niedzielę każdego miesiąca na mszy o 11.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Staszla…

 611 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj