Ogłoszenia Parafialne 26.09

Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021r.

26 NIEDZIELA  ZWYKŁA

        Dzisiaj msza wieczorna będzie odprawiana na cmentarzu.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
  • We wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  • W środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • W czwartek wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła.
  • W piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

W naszym kościele codziennie modlimy się różańcem jednak od piątku rozpoczynamy szczególny miesiąc tej modlitwy. Zapraszamy wszystkich codziennie o 17.30 do licznego udziału, zwłaszcza zachęcajmy i uczmy tej modlitwy dzieci i młodzież. Różaniec jak na naszym obrazie w wielu objawieniach jest ukazany jako ratunek dla każdego człowieka i dla świata. Św. Jan Paweł II uczył, że jest on „kontemplacją Oblicza Jezusa w szkole Maryi”.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.00 do 6.30, po południu od 16.00 do 18.00. W Borze spowiedź od 15.00 a msza o 15.30. Dzień odwiedzin chorych ze względu na obowiązki szkolne ulega zmianie. Od tego miesiąca będzie to I sobota od godziny 8.00. W tym dniu nie będzie kancelarii parafialnej.

Od kilkunastu lat ukazuje się w naszej parafii kwartalnik Owczarnia, gazeta dla was i przez was tworzona zapraszamy nowe osoby do włączenia się w zespół redakcyjny. Spotkanie w czwartek 30 września o 18.45 na plebani.

W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00. W tym dniu nasza parafia wraz z dekanatem jest zaproszona na czuwanie wynagradzające w Ludźmierzu, które rozpoczyna się mszą o 18.00. Po niej modlitwa wszystkimi częściami różańca. Szaflary prowadzą modlitwę w czasie procesji z figurą MB Fatimskiej od 21.00. Czuwanie kończy msza o 21.40

Modlitwą wynagradzającą jest także nasza pamięć o zmarłych. Śmierć kończy czas zasługiwania w naszym życiu i jak uczy KKK: „Każdy człowiek w swej nieśmiertelnej duszy otrzymuje zaraz po śmierci wieczną zapłatę na sądzie szczegółowy, który polega na odniesieniu jego życia do Chrystusa…”Dusze zmarłych niczego już same dla siebie uczynić nie mogą zdane całkowicie na Boże Miłosierdzie i wstawiennictwo Kościoła. Jedną z ważnych form tej modlitewnej pamięci są wypominki. Rozpoczynamy przyjmowanie wypominków jednorazowych do modlitwy w listopadzie i całorocznych przed mszami w niedzielę o 7.00 i 9.00. Intencje mszalne zamawiane na pogrzebach są odprawiane w większości poza parafią. W gablocie mamy wywieszone podziękowania za prawie 1400 intencji przekazanych co oczywiste także z ofiarą pieniężną 50 zł. każda.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 599 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj