Ogłoszenia parafialne 3.10

Ogłoszenia duszpasterskie 03.10.2021r.

27  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • We wtorek wspomnienie św. Siostry Faustyn, dziewicy.
  • W czwartek wspomnienie NMP Różańcowej.
  • W sobotę wspomnienie bł. Wincentego kadłubka, biskupa.

Codziennie zapraszamy na modlitwę różańcową o 17.30, w Borze o 16.30. Różaniec jest lekarstwem na umieranie modlitwy, budzi nasze życie duchowe i uczy kontemplacji. Cieszymy się z istnienia 10 Róż Różańcowych i zachęcamy nowe osoby do włączenia się w tę wspólnotę modlitwy. Mamy osoby, która modlą się w różach dziesiątki lat a jedna nieprzerwanie od 69 lat. Także codziennie modlimy się Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00.

W najbliższą niedzielę 10.10 XXI Dzień Papieski „Totus Tuus”, w którym dziękujemy Bogu za dar św. Jana Pawła II. Po każdej mszy zbiórka do puszek na budowany od 21 lat żywy pomnik, którym jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia udzielająca pomocy w postaci stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Aktualne wsparcie od szkoły podstawowej, aż do studiów otrzymuje ponad 2000 osób.

Przyjmujemy wypominki za zmarłych jednorazowe do modlitwy w listopadzie i roczne w każdą niedziele przed mszami o 7.00 i 9.00. Ta modlitwa uczy nas tajemnicy świętych obcowania czyli wzajemnej miłości między Kościołem pielgrzymującym na ziemi a Kościołem w niebie. Czytamy w KKK: „Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawia, że staje się skuteczne ich wstawiennictwo za nami.”

Sołtys Szaflar informuje, że w dniu 7.10 tj. w czwartek przyjmowana będzie opłata za wywóz śmieci w remizie OSP w godz. od 10.00 d0 16.00.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Władysława Dziadkowca…

 626 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj