Ogłoszenia parafialne 31.10

Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021r.

31  NIEDZIELA  ZWYKŁA

       Dziękujemy młodzieży z woluntariatu, która prowadzona przez ks. Dariusza i s. Renatę przygotowała Bal Wszystkich Świętych. Naszej OSP za gościnne przyjęcie w remizie wydarzenia, który uczy radosnego i pełnego nadziei przeżywania powołania każdego z nas do świętości.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze o 7.00 i 9.00, w Borze o 10.15. Na cmentarzu msze o 11.30 i 14.00 a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i procesja z wypominkami, o 19.00 różaniec za zmarłych, także na cmentarzu. Nie ma w tym dniu adoracji.
  • We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze o 6.30 i 9.00, o 11.00 msza na cmentarzu. W Borze msza z procesją o 15.00. Msza wieczorna o 18.00 w kościele.

Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Jest to łaska darowania kary doczesnej w pełni lub częściowo. Od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpust zupełny  za zmarłych za pobożne  nawiedzenie cmentarza z modlitwą Ojcze nasz i Wierzę. Spełniamy także inne warunki odpustu tzn. stan łaski i Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i szczery akt odrzucenia przywiązania do każdego grzechu.

Przyjmujemy na wypominki za zmarłych roczne przed mszami o 7.00 i 9.00 (nie ma wypominków przed 11.30). W wypominkach jednorazowych będziemy się modlić przez listopad codziennie na mszach w modlitwie wiernych, w czasie Koronki do Miłosierdzia i na zakończenie modlitwy różańcowej.   

W 1 i 2 listopada dzięki pomocy Rady Parafialnej i Związku Podhalan tradycyjna kwesta na potrzeby cmentarza od 8.30 do 16.00 przy bramach wejściowych. W tym roku odnawiamy i wzmacniamy nagłośnienie, czeka nas także konserwacja pomnika ofiar wojny.

W tym tygodniu I piątek miesiąca, spowiedź rano od 6.00 do 6.30, po południu od 16.00 do 18.00. Spowiedź w Borze o 15.00 msza o 15.30. Chorych odwiedzimy w I sobotę od godziny 8.00. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o 15.00. Mężczyźni w ten dzień są zaproszeni na Męski Różaniec do Zakopanego na godzinę 8.30 szczegóły na plakacie.

Codziennie różaniec o 17.30, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynająca adorację do 18.00.

W Kościele rozpoczął się XVI Synod Biskupów, który z woli i natchnienia Papieża Franciszka ma zaangażować cały Lud Boży. Dlatego jego wyjątkowo ważnym momentem jest etap parafialny. Udział w nim jest znakiem miłości do Kościoła i troski o jego przyszłość. By dać możliwość udziału wszystkim prosimy o wypełnienie ankiety synodalnej. Teksty są wystawione przy drzwiach. Wypełnione ankiety składamy do 14.11 do skrzynek w kościele (będą już od najbliższej niedzieli). Wszystkie będą uważnie odczytane i z nich stworzymy syntezę do pracy nad tekstem z dekanatu, a później diecezji. Mamy także ankiety w kolorze zielonym skierowane do osób żyjących poza Kościołem i niewierzących. Jeżeli znamy takie osoby i wiemy, że są ludźmi dobrej woli prosimy je także zabrać i dostarczyć.

Na plakacie w gablocie znajdziemy ogłoszenie Muzeum Tatrzańskiego w sprawie zbiórki pamiątek z okresu okupacji.

Spotkanie z agentem ubezpieczeń rolnych 4.11 w remizie od 15.00.  

Zapraszamy do nabycia nowego numeru kwartalnika parafialnego Owczarnia z zapisem wydarzeń w Kościele i parafii.

Przypominamy o obowiązującym w związku z pandemią prawie noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych co dotyczy także świątyni.   

 1,156 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj