Ogłoszenia parafialne 05.12

Ogłoszenia duszpasterskie 05.12.2021r.

2  NIEDZIELA  ADWENTU

Dziś uroczystość odpustowa jako dziękczynienie Bogu za dar naszej wspólnoty parafialnej, której początek istnienia pod opieką św. Andrzeja Apostoła sięga połowy XIV wieku. Suma odpustowa z procesją o godzinie 11.30 będzie połączona ze Złotym Jubileuszem 50-lecia święceń kapłańskich ks. Jerzego Dębowskiego.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
  • We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, doktora Kościoła.
  • W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 6.30, 9.00 i 18.00, w Borze o 16.30. W tym dniu kończymy Rok Św. Józefa przez uroczysty akt zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Modlitwa przez jego wstawiennictwo trwa u nas nieprzerwanie w każdą środę na mszy porannej.   
  • W czwartek wspomnienie św. Juana Diego, którego Maryja wybrała jako pośrednika w czasie objawień w Guadalupe.  

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego sakramentu do 18.00. Modlitwa różańcowa o 17.30. Roraty w dni powszednie o 18.00, w Borze o 16.30. Dziękujemy rodzicom za troskę o udział dzieci w roratach.

Zachęcamy wszystkich by z Matka Najświętszą uczyć się otwartości serca na nowe przyjście Pana Jezusa. Intencje nowenny do Madonny z Szaflar, którą w Adwencie odprawiamy w środę przed mszą wieczorną możemy powierzać  przez ich zapisanie.

Zapraszamy najmłodszych do wzięcia udziału w warsztatach z malowania aniołów, które poprowadzi siostra Jola Pasterzanka w piątek 17.12, zapisy u ks. Darka do niedzieli 12.12.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Sołtys Szaflar informuje, że opłata za wywóz śmieci będzie przyjmowana 9.12 (czwartek) w godz. od 10.00 do 16.00 w remizie OSP.

 550 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj