Ogłoszenia parafialne 12.12

Ogłoszenia duszpasterskie 12.12.2021r.

3  NIEDZIELA  ADWENTU

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto św. Łucji.
  • We wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła.
  • Nowennę do Dzieciątka Jezus rozpoczynamy 16.12.

Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, która rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, modlitwa różańcowa o 17.30. We wtorek, środę i piątek o 17.00 modlitwa w szczególnych intencjach; za zmarłych, rodziny i Kościół. Modlitwa nowenną do Madonny z Szaflar w Adwencie przed mszą wieczorną. Intencje możemy powierzać przez zapisanie. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w każdą środę na mszy porannej.

W najbliższą niedzielę przypada dzień imienin ks. Dariusza. Zapraszamy na modlitwę w Jego intencji o godzinie 11.30 prosząc Jezusa Dobrego Pasterza o błogosławieństwo w kapłańskiej posłudze.

Dzisiaj i w następną niedzielę rozprowadzamy opłatki i świece na stół wigilijny po każdej mszy świętej. Tradycyjnie jest to ofiara na utrzymanie etatów osób zatrudnionych w parafii. Od lat nie uczestniczymy bezpośrednio w utrzymaniu czystości świątyni jest to zatem forma udziału w tym, że modlimy się w czystym i zadbanym kościele.  

Zapraszamy na spotkania osób czytających Pismo Święte we wtorki po mszy wieczornej. Spotkanie rodziców dzieci przed I Komunia w środę po mszy wieczornej w kościele.

Wspólnotę św. Józefa zapraszamy na spotkanie opłatkowe 18.12 o godz. 15.30 w domu sióstr na ul. Polnej 7

Zarząd Wspólnoty Leśnej w Szaflarach zaprasza udziałowców na zebranie sprawozdawczo-wyborcze za lata 2019-2021 w sobotę 18-go grudnia o godzinie 17.00 w Remizie OSP Szaflary.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P. Stanisława Gała

 562 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj