Ogłoszenia parafialne 19.12

Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021r.

4  NIEDZIELA  ADWENTU

Dzisiaj w dniu imienin księdza Dariusza życzymy mu błogosławieństwa Bożego i modlimy się aby Pan Jezus Dobry Pasterz był zawsze dla niego oparciem i przyjacielem.  

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W piątek ostatni dzień Adwentu roraty w Szaflarach i w Borze o 6.30. Wigilia przypadająca w piątek przypomina o postnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Jej chrześcijański charakter podkreśla odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem, modlitwa całej rodziny, życzenia połączone z dzieleniem się opłatkiem i śpiew kolęd. To też szczególna okazja do przebaczenia i pojednania w rodzinach i sąsiedztwach. W wigilię nie ma mszy wieczornej. Pasterka  będzie odprawiona w Borze o 22.30 a w Szaflarach o północy. Składka jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia SOS. W Uroczystość Bożego Narodzenia msze w porządku niedzielnym.

Spowiedź przed świętami w środę 22.12 od godziny 15.00 do 18.00, w Borze 20.12. od godziny 16.00. Dodatkowe odwiedziny chorych w  środę od 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub telefonicznie. Odwiedziny chorych w styczniu wyjątkowo w II sobotę 08.01.

Przy wyjściu głównym i do rynku rozprowadzamy opłatki i świece na stół wigilijny. Dziękujemy panom ze Związku Podhalan za zaangażowanie w tę formę wsparcia parafii.

W tym roku w związku z nadal trudną sytuacją pandemiczną odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę chcemy zaproponować w dwóch formach.  Podobnie jak w zeszłym roku pierwszą jest zaproszenie księdza do dom. Deklaracje można zabrać z ołtarzy bocznych (przy opłatkach) i złożyć w czasie świątecznym ale przed Nowym Rokiem. Drugą formą jest modlitwa o błogosławieństwo dla naszych rodzin w czasie dodatkowej mszy świętej. Taką możliwość proponujemy 2.01 i 6.01 na mszy o 13.30.  

Codziennie modlimy się Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00, różaniec o 17.30. Intencje do nowenny na mszy w środę wieczorem można składać przez ich zapisanie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury zapraszają do udziału w pierwszej edycji konkursu na najpiękniejszą dekorację świąteczna domu i ogrodu. Termin zgłoszeń do 30.12, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępny na stronie internetowej Gminnego Centrum i w jego siedzibie.

 1,007 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj