Ogłoszenia parafialne 26.12

Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2021r.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • Jutro święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Modląc się za nasze rodziny na mszach o 9.00 i 11.30 a w Borze o 10.15 zapraszamy małżonków na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. (Jeżeli to możliwe prosimy by małżonkowie byli w tej chwili razem). Już dziś zapowiadamy szczególne wydarzenie jakim będzie peregrynacja Ikony Świętej Rodziny. W naszej parafii peregrynacja rozpocznie się 2.01 o godzinie 16.00 przywitaniem ikony. Peregrynacja zakończy się 3.01 Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Więcej szczegółów podamy jutro. W dniu jutrzejszym składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  • W poniedziałek święto św. Jana apostoła i ewangelisty.
  • We wtorek święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  • W piątek wspomnienie św. Sylwestra, papieża i ostatni dzień roku. Nieszpory z dziękczynnym Te Deum i przebłagalnymi suplikacjami o 17.30 (związane z darem odpustu zupełnego). Msza wieczorna o 18.00.

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski udziela na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

  • W sobotę 1.01 Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także 55 Światowy Dzień Pokoju. Składka jest przeznaczona na centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Z racji I soboty o 15.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Będziemy przepraszać za grzechy burzące pokój i prosić o dar pokoju, który w naszym świecie i czasie jest coraz bardziej zagrożony. Chorych odwiedzimy 8.01 od godziny 8.00.
Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2021r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

        Tradycyjna żywa szopka została przeniesiona na 06.01.

        Dzisiaj po każdej mszy harcerze organizują kiermasz ciast wspieramy ich w ten sposób w ich formowaniu się według ideału służby Bogu i ludziom.

        Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

        Prosimy o składanie deklaracji kolędowych (na ołtarzach bocznych). Wszystkich, którzy chcą wybrać formę modlitwy o błogosławieństwo dla rodziny w kościele zapraszamy na dodatkową mszę 06.01 w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godzinie 13.30. Z racji peregrynacji Ikony Świętej Rodziny 02.01 nie będzie w najbliższą niedzielę dodatkowej mszy o 13.30. W razie istnienia takiej potrzeby dodatkową mszę jako formę kolędy odprawimy w inną niedzielę pod koniec okresu Bożego Narodzenia.   

        Plan szczegółowy peregrynacji Ikony Świętej Rodziny jako szczególnej okazji do modlitwy we wszystkich ważnych sprawach i intencjach naszych rodzin.

 698 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj