Ogłoszenia parafialne Nowy Rok

Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2022r.

NOWY ROK

Dziś w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi przypada 55 Światowy Dzień Pokoju. Napięcia wojenne tak bliskie granic naszego kraju uświadamiają nam jak modlitwa o pokój jest ważna i jak bardzo pokój jest on Bożym darem. Modlimy się też o pokonanie nienawiści i podziałów w naszej ojczyźnie, w rodzinach i sąsiedztwie.

Jutro w 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim rozpoczynamy peregrynację Ikony Świętej Rodziny w naszej parafii. O 16.00 przywitanie, o 17.00 różaniec. O 18.00 msza za rodziny parafii, której przewodniczy ks. bp Robert Chrząszcz. O 20.00 modlitwa prowadzona przez młodzież, a o 21.00 modlitwa o wiarę w rodzinach i jej przekazywanie młodemu pokoleniu. W poniedziałek 3.01 na mszy o 6.30 modlimy się za zmarłych z naszych rodzin. Od 8.00 do 14.00 modlitwa prowadzona przez inne parafie dekanatu. O 14.00 msza w której powierzymy wszystkie ważne i trudne sprawy naszych rodzin, będziemy też prosić za ludzi młodych w ich drodze przygotowania do założenia rodziny. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie peregrynacji. Niech udział w tym niezwykłym czasie łaski dla rodzin będzie naszym dziękczynieniem Bogu za wielkie dobro, którym są nasze rodziny prośbą o błogosławieństwo i powierzaniem wszystkiego co jest zagrożeniem i cierpieniem.  

W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dodatkowa msza z błogosławieństwem kolędowym o 13.30. Składka jest przeznaczona na misje. W tym dniu służba liturgiczna po każdej mszy będą rozprowadzać kadzidło i kredę którą tradycyjnie znaczy się domy. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone dla  ministrantów w ramach kolędy.

Wizyta duszpasterska:

Wtorek 4.01:

Ks. Proboszcz od 14.00 Hodówka i Pitoniówka

Ks. Darek od 12.00 Maruszyna

Środa 5.01:

Ks. Proboszcz od 14.00 os. Nowe i Podlubelki

Ks. Darek od 9.00 ul. Orkana

Sobota 8.01

Ks. Proboszcz od 13.00 ul. Zakopiańska od Nowego Targu do sklepu Żabka

Ks. Darek od 11.00 ul. Na Brzegu, Zakopiańska do sklepu Żabka, ul. Kolejowa, Za torem, Kopaczyska

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.00 do 18.00, w Borze o 15.00 a msza o 15.30. Odwiedziny chorych w sobotę 08.01 od godziny 8.00.

Wójt Gminy Szaflary i Gminne Centrum Kultury zapraszają na Kolędowanie w Sercu Podhala, które odbędzie się w tym roku w parafii Św. Wojciecha w Zaskalu 9.01 o godzinie 18.00. Wystąpią: Małgorzata Babiarz – Megitza, Piotr Szewczyk, Katarzyna Waberska, Zespół Bartki, Warasy, Mali Zaskalanie, Schola Bogu Miłe i Gloria Day.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Ś.P.:         + Marię Jagódkę, + Helenę Stramę, + Józefę Łatek, prośmy o Boże Miłosierdzie dla nich…

 1,828 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj