Ogłoszenia Parafialne 30.01

Ogłoszenia duszpasterskie 30.01.2022r.

4 NIEDZIELA  ZWYKŁA

  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  • W środę święto Ofiarowania Pańskiego, które jest też XXVI Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się o powołania zakonne a szczególnie za siostry, których domy znajdują się w naszej parafii. Składka w tym dniu jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne, w których trwa nieustanna modlitwa za świat i za Kościół.
  • W czwartek wspomnienie św. Błażeja, męczennika i patrona w chorobach gardła.
  • W sobotę wspomnienie św. Agaty połączone z błogosławieństwem chleba i wody (na mszy porannej).  

Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy dzisiaj na ostatnie w tym roku kolędowanie, które rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Wystąpią szaflarzańskie schole dziecięce, zespoły i chór parafialny. Dla uczestników przewidziano miłą pamiątkę. Nasze X już kolędowanie zawsze miało charakter charytatywny i jest wsparciem dla chorej Pauliny. Po każdej mszy przy wszystkich wyjściach zbieramy na ten cel ofiary do puszek.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od 6.00 do 6.30 i po południu od 16.00 do 18.00. Spowiedź w Borze o 15.00, masz o 15.30. Chorych odwiedzimy w sobotę 5.02 od godziny 8.00, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 15.00. Męski Różaniec w Zakopanem rozpoczyna się w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o 8.30 (szczegóły na plakacie w gablocie).

Zachęcamy do udziału w codziennych modlitwach; Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00, różaniec o 17.30. Ostatnia środa była ogłoszona przez papieża Franciszka dniem modlitwy i postu o pokój dla Ukrainy. Tyle jest ważnych spraw od których zależą losy świata i potrzeba naszej wiary, że ufna modlitwa może zmieniać bieg dziejów. Modlitwy do Madonny z Szaflar w środę na mszy wieczornej, intencje można składać przez zapisanie.

W związku z aktualną sytuacją pandemii arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych w kościołach diecezji.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Zarębczan…

 612 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj