Ogłoszenia parafialne 13.02

Ogłoszenia duszpasterskie 13.02.2022r.

6  NIEDZIELA  ZWYKŁA

        Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w X Kolędowania dla Pauliny. Związkowi Podhalan Oddział Szaflary za sponsorowanie i organizację, naszej Drużynie Harcerskiej za udział w zbiórce. Dziękujemy wszystkim prawie 150 osobom, które włączyły się przez śpiew od dorosłych po dzieci przedszkolne. Zebraliśmy 9600 zł. włączając w to także 120 $. Dzięki temu Paulina ma zabezpieczone wszelkie środki medyczne i rehabilitacyjne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, na których wsparcie zawsze i w każdej potrzebie można liczyć. Zebraliśmy także w dniu 02.02, 2400 zł. jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

Dziękujemy też wszystkim, którzy ułatwili chorym udział we mszy w Dniu Chorego. Sakrament Namaszczenia Chorych przyjęło prawie 100 osób. To dobra okazja by przypomnieć, że ten sakrament możemy przyjmować wielokrotnie w życiu najlepiej, gdy jesteśmy w pełni świadomi. Sakramentów nie udzielamy osobom zmarłym.

Ks. Darek oraz biuro Sun Travel organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia do Bułgarii, zapisy do niedzieli 20.02 u ks. Darka, szczegóły wyjazdu na Facebooku oraz stronie parafialnej.

We wtorek w Bożej Zagrodzie o 16 odbędą się warsztaty z malowania Aniołów prowadzone przez s. Jolantę, zapisy do poniedziałku w zakrystii i u ks. Darka.

Zapraszamy na codzienne modlitwy w naszym kościele; Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00, którą rozpoczynamy adorację Najświętszego do 18.00. Różańcem modlimy się codziennie o 17.30, w niedzielę o 17.15. Powstała nowa 11 Róża Różańcowa, która zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedziele po mszy o 7.00. To okazja by zachęcić nowe osoby do modlitwy różańcowej. W wielu objawieniach różaniec jest modlitwą, która ratuje świat. Może zagrożenie wojną u naszych granic jest takim przebudzeniem wielu z nas do modlitwy. Udział w róży jest deklaracją modlitwy jedną tajemnicą dziennie.  To tak niewiele a tak wiele może dać nam i tym za których się modlimy. Intencje do modlitwy w Nowennie do Madonny z Szaflar w środy na mszy wieczornej możemy składać przez ich zapisanie.

Mamy czas składania deklaracji podatkowych dlatego Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na swoje dzieła. Caritas prowadzi 40 placówek dla potrzebujących w tym ludzi starszych, ofiar przemocy, bezdomnych, ofiary klęsk żywiołowych i wojen.  

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy tam artykuły o tym kto może być zbawiony i o podejściu do cierpienia.

 506 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj