Ogłoszenia parafialne 20.03

Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019r.

3  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W piątek 25.03 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Na mszy porannej i wieczornej można będzie składać deklaracje Duchowej Adopcji. Jest to zobowiązanie do modlitwy jedną tajemnicą różańca przez 9 miesięcy do Bożego Narodzenia w intencji dziecka nienarodzonego, którego życie jest zagrożone. Deklaracje można zabrać z bocznych ołtarzy i tam je też składać, także na mszach w najbliższą niedzielę.  Dodatkowa msza św. w Borze o 17.00

Zachęcamy do codziennych modlitw w naszej świątyni; Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30, w niedzielę o 16.15. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na mszy wieczornej, intencje powierzamy przez zapisanie. Droga Krzyżowa w piątek: o 16.30 dla dzieci (także w Borze), o 17.15 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży, oraz w niedzielę po mszy o 11.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00. Dziś na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Nadal zachęcamy do pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Składamy produkty żywnościowe, artykuły dla dzieci, w tym także mleko. Wspieramy w ten sposób osoby, które już przebywają na terenie parafii a jest ich kilkadziesiąt. Produkty można zostawiać w koszu w kaplicy Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różnoraki sposób okazują swoją pomoc i solidarność. Powstał także gminny magazyn pomocy w Remizie OSP Bańska Niżna. Punkty zbiórki będą działać w dotychczasowych miejscach, poniedziałek i wtorek 18.00-20.00. Aktualna lista potrzebnych rzeczy na Facebooku Serce Podhala Gmina Szaflary. Zachęcamy do składania ofert pracy dorywczej dla Ukraińców.

31.03.2022 W salce parafialnej odbędą się zajęcia z ozdabiania pisanek, prowadzone przez s. Jolantę Pasterzanke, dzieci można zapisywać w Zakrystii do niedzieli 27.03 koszt 10 zł.

Przypominamy informację Wójta Gminy o spotkaniu dotyczącym dofinansowania termomodernizacji budynków 22.03 w sali obrad Urzędu Gminy o godzinie 15.00. (Tylko w Borze): Wójt Gminy informuje, że dnia 23.03 dla Boru będzie prowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Punkt zbiórki na parkingu przed cmentarzem ul. Św. Józefa. Odpady trzeba dostarczyć we własnym zakresie do godziny 10.00. Przyjmowane będą opony tylko z samochodów osobowych (nie z maszyn rolniczych). Nie przywozimy odpadów elektronicznych ani folii rolniczej (będą przyjmowane w późniejszym terminie).

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 609 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj