Ogłoszenia parafialne 3.04

Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2022r.

5  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

*
  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:

W niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcenie palm na każdej mszy a uroczysta procesja od wejścia ze strony rynku przed mszą o 11.30.

*
  • Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które prowadzi o. Grzegorz Marszałkowski kapucyn. W dni powszednie msze z nauką o godzinie 8.00 (nie ma mszy o 6.30) i o 18.00, msza w Borze o 16.30. Nauka stanowa dla młodzieży w niedzielę o 19.00, dla mężczyzn w poniedziałek o 19.00, dla kobiet we wtorek o 19.00. Na zakończenie rekolekcji w środę będzie zbierana składka. Spowiedź parafialna przed świętami w Wielki Wtorek 12.04 od 15.00 do 18.00. Ograniczenia pandemii uświadomiły nam jakim darem jest wspólna modlitwa i niczym nieskrepowana obecność w kościele.
*
  • Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci (także w Borze), o 17.15 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży, która w tym tygodniu będzie inscenizowana przez naszą młodzież i nie tylko. W Niedzielę Palmową nie będzie Drogi Krzyżowej po mszy o 11.30 lecz zapraszamy na jej przejście ulicami Szaflar o godzinie 19.00. Początek od ul. Bocznej (przy Zakopiance), dalej ul. Orkana, Nadwodnią, A. Suskiego do kościoła. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17.00.
*
  • Na bocznych ołtarzach są do nabycia Baranki Wielkanocne, dochód z ich nabycia zostanie przekazany na cele Caritas.
*
  • Dziękujemy panom z Róży Męskiej za ufundowanie kapy pogrzebowej.
*
  • Zachęcamy nadal do składania darów wspierających uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie naszej Gminy. Nawet kiedy goszczący ich są wspierani przez państwo (choć nie wszyscy) to pozostaje szereg ważnych potrzeb jak środki czystości czy odżywki dla dzieci. Nasza dobroczynność ograniczała się dotychczas do jednorazowych akcji, teraz potrzeba długotrwałego zaangażowania ze świadomością kryzysu, który dotyka także nas. To zupełnie nowe wyzwanie i skala. Dary można składać zarówno w kościele jak i w siedzibie Urzędu Gminy w godzinach pracy. Potrzebne są też oferty pracy sezonowej.
*
  • Sołtys Szaflar informuje, że 9.04 tj. sobota będzie przyjmowana opłata za wywóz śmieci w remizie OSP Szaflary w godzinach: 10.00-16.00
*
  • Wójt Gminy informuje, że 6.04 (w środę) dla Szaflar będzie prowadzona gminna zbiórka odpadów wielkogabarytowych min; meble, okna w całości, dywany. Oddajemy opony tylko z samochodów osobowych (nie z maszyn rolniczych), nie będą przyjmowane odpady elektroniczne  oraz folie rolnicze (ich zbiórka będzie w późniejszym terminie). Zbiórce nie podlegają odpady z działalności gospodarczej. Punkty zbiórki w 3 miejscach: na parkingu koło cmentarza, na placu przy zjeździe na os. Podlubelki i przed Remizą OSP. Odpady dostarczamy we własnym zakresie w dniu zbiórki do godziny 10.00.
*
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 962 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj