Ogłoszenia parafialne 10.04

Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2022r.

  NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

*
  • Zapraszamy dzisiaj do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Szaflar o godzinie 19.00. Początek od ul. Bocznej przy Zakopiance. To szczególny akt ufnej wiary tak potrzebnej w naszym trudnym czasie w zwycięską moc krzyża. W rozważaniach nawiążemy do  aktu poświęcenia świata, Ukrainy i Rosji dokonanego w całym Kościele 25.03. Był on w objawieniach Fatimskich warunkiem uratowania świata od wojny.   
*
  • Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień zakończony Triduum Paschalnym. Dodatkowa możliwość komunii dla chorych we wtorek 12.04 od godziny 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Spowiedź parafialna przed świętami także we wtorek od 15.00-18.00. a w Borze o 19.00.
*
  • We wtorek misterium „Świadkowie męki” przygotowane przez młodzież pod opieka s. Renaty o 19.00.
  • Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Adoracja w Ciemnicy do 21.00, nie ma mszy porannej. Rano modlitwę adoracji rozpoczynamy o 7.00. Modlitwa Jutrznią o 8.00.
*
  • W Wielki Piątek Jutrznia o 8.00, Droga Krzyżowa w Borze o 10.00, w Szaflarach o 15.00 z początkiem Nowenny do Miłosierdzia Bożego, dla młodzieży o 23.00 (rozważania „po góralsku”). Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy. Zachęcamy do zachowania tradycji postu w sobotę do Wigilii Paschalnej. Adoracja Pana Jezusa w grobie będzie trwać całą noc. Cześć Krzyżowi Świętemu oddajemy przez przyklęknięcie. Ofiara jest przeznaczona na wsparcie Stolicy Apostolskiej. Plan udziału w nocnej modlitwie jest wywieszony w gablocie i zamieszczony w Internecie. W Wielką Sobotę Jutrznia o 8.00, święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co godzinę, w Borze o 10.00 i 10.30. Dzieci zapraszamy na modlitwę adoracji Pana Jezusa w Grobie po święceniu o godzinie 13.00. To także dzień składania skarbonek z jałmużną wielkopostną w tym roku na dom opieki dla seniorów. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00.
*
  • Rezurekcja z procesją w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00. Inne msze jak w niedzielę.
*
  • Zachęcamy do udziału w nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego od Wielkiego Piątku codziennie o 15.00. Nie znajdzie ludzkość pokoju jeżeli nie zwróci się do Miłosierdzia Bożego to prawda przekazana przez Pana Jezusa  do św. S. Faustyny.
*
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły jak radzić sobie z trudnościami w modlitwie.   

 1,467 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj