Ogłoszenia Parafialne 17.04

Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2022r.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia, które rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową ulicami Szaflar. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, Chórowi Parafialnemu, scholii dziecięcej. Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem i udział w Adoracji Groby Pańskiego druhów z Boru, Pitoniówki i Szaflar, także harcerzom z VIII Drużyny im. A. Suskiego. Dziękujemy młodzieży za zbudowanie Grobu i Ciemnicy oraz przygotowanie „Góralskiej Drogi Krzyżowe”. Pocztom sztandarowym, niosącym feretrony i chorągwie oraz asyście pań ze świecami za udział w procesji rezurekcyjnej, a Związkowi Podhalan Oddział w Szaflarach za organizację. Parafia żyje dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji.

*
  • Przez cały tydzień trwa oktawa Wielkanocy, którą zakończy Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem do niej jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00 ze szczególną prośbą o zakończenie wojny na Ukrainie. W środę na mszy wieczornej modlitwa za wstawiennictwem Madonny z Szaflar intencje składamy przez ich zapisanie.
*
  • W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
*
  • Spotkanie rodziców dzieci przez I Komunią także w środę 20.04 po mszy wieczornej w kościele. Spotkanie dla dzieci z odnowieniem daru Chrztu Świętego w niedzielę 24.04 na mszy o 11.30.
*
  • W przyszłą niedzielę 24.04 OSP Szaflary organizuje akcje krwiodawstwa. Krew będzie można oddawać w godzinach 9.00-13.00 w Bożej Zagrodzie. Zapraszamy do licznego udziału.
*
  • Zarząd Wspólnoty Leśnej ogłasza zapisy na przydział drewna z Małego Cichego w dniu 19.04 (wtorek) u p. Barbary Gil ul. A Suskiego 117.
*
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 456 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj