Ogłoszenia parafialne 24.04

Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

        „Święto to wyszło z wnętrzności Miłosierdzia Mojego…” Tak sam Jezus mówi o dzisiejszej niedzieli obiecując udzielenie łask porównywalnych tylko do daru chrztu lub stanu człowieka po przejściu drogi czyśćca. Dla będących w stanie łaski („kto przystąpi do spowiedzi…”), którzy przyjmą dziś Komunię Świętą to dar: „zupełnego odpuszczenia win i kar”. Nabożeństwo uczczenia Miłosierdzia Bożego z błaganiem o pokój w Ukrainie i powierzeniem innych naszych próśb dzisiaj o godzinie 15.00. Dziś rozpoczyna się także 78. Tydzień Miłosierdzia. Składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

*
  • W poniedziałek święto św. Marka ewangelisty. To dzień imienin i modlitewnej pamięci za abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego
*
  • We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
*
  • W piątek święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
*
  • W najbliższą niedzielę 1.05 dzieci klas III naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej na mszy o godzinie 13.00. Rocznica komunii dla dzieci klas IV w niedzielę 8.05 na mszy o 11.30.
*
  • Zapraszamy na codzienne modlitwy w naszej świątyni; o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec w maju o 17.00 a nowenna do Madonny z Szaflar w środę w  czasie nabożeństwa majowego. Intencje modlitwy powierzamy przez ich zapisanie.
*
  • W piątek zapraszamy dzieci po 3 klasie młodzież i rodziców na spotkanie dotyczące tygodniowych wyjazdów wakacyjnych, które są świetną alternatywą na spędzanie wolnego czasu, omówione zostaną turnusy oraz jak się na nie zapisać. Wszelkie pytania można kierować do ks. Darka.
*
  • W sobotę 30.04 rozpoczęcie uroczystą procesją nabożeństw majowych, które będziemy odprawiać o godzinie 17.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
*
  • W najbliższą środę 27.04 Wspólnota Św. Józefa modli się na mszy wieczornej a po niej krótkie spotkanie.
*
  • Dla Boru: Wójt Gminy informuje, że 27.04 (środa) na terenie Boru prowadzona będzie zbiórka folii po sianokiszonkach oraz siatki i sznurka do balotów. Zbiórka będzie prowadzona na parkingu przed cmentarzem ul. Św. Józefa do godziny 10.00. Folie dostarczamy we własnym zakresie. Można je też dowieść do każdej innej miejscowości Gminy według ogłoszonego terminu.
*
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w niej wiele refleksji o tajemnicy Miłosierdzia Bożego.

 513 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj