Ogłoszenia parafialne 1.05

Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2022r.

3  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dzisiaj  w naszej parafii dzieci klas III przyjmują po raz pierwszy Komunię Świętą. Módlmy się, aby bliskość z Panem Jezusem stała się fundamentem na całe ich życie. Dzisiaj także rozpoczynamy 14. Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do różnych form otwarcia na Boże Słowo. „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi…” to nauczanie św. Piotra z I czytania liturgii słowa niech budzi refleksję kogo w naszym życiu słuchamy. Zapraszamy do udziału we wspólnym czytaniu Pisma Świętego we wtorki po mszy wieczornej.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • We wtorek 3.05 Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek mszy jak w niedzielę. Na mszy o 9.00 modlimy się za naszych strażaków i ich rodziny. Po liturgii krótka uroczystość patriotyczna na rynku przy pomniku Augustyna Suskiego. Tragedia wojny w Ukrainie uświadamia nam jak trzeba dziękować Bogu i Maryi Królowej Polski za dar niepodległości i gorąco modlić się o pokój. Niech znakiem wdzięczności za Ojczyznę będzie wywieszenie przed naszymi domami flagi narodowej.
  • W środę 4.05 wspomnienie św. Floriana, męczennika z błogosławieństwem jego relikwiami po każdej mszy.
  • W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
  • W piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30, różaniec o 17.00. Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na majówce. Zachęcamy do kontynuowania zwyczaju nabożeństw majowych przy kapliczkach.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.00 do 6.30, po południu od 16.00 do 18.00. To też dzień spowiedzi dzieci klas IV, które w niedzielę na mszy o 11.30 będą dziękować za pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź w Borze o 15.00 a msza o 15.30. Chorych odwiedzimy w I sobotę od godziny 8.00, w tym dniu nabożeństwo wynagradzające Nieopalanemu sercu NMP o 15.00. W objawieniach fatimskich jest to modlitwa dana dla uproszenia zakończenia wojny.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jest to jedna z form otwarcia na Boże Słowo.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Janinę Bafia…

 729 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj