Ogłoszenia parafialne 8.05

Ogłoszenia duszpasterskie 08.05.2022r.

3  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Coraz głębszy kryzys powołań kapłańskich i zakonnych przypomina nam o wezwaniu Pana Jezusa: „Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.” Łk 10,2.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  • W poniedziałek święto uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
  • W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i rocznica rozpoczęcia objawień fatimskich. W tym dniu po mszy wieczornej procesja różańcowa w intencji pokoju na Ukrainie.

Codziennie w naszej świątyni Nabożeństwo majowe o 17.30, Różaniec o 17.00. Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę na majówce. Modlitwy powierzamy przez ich zapisanie.

Ogłoszenia Wójta Gminy: przypominamy o terminie zgłoszeń do konkursu „Ogrody Gminy Szaflary” który upływa 13.05. Trwa nabór wniosków dofinansowania odpadów azbestowych z gospodarstw domowych. Można skorzystać ze 100% dofinansowania demontażu i wywozu. Program kończy się w tym roku. Wójt Gminy przypomina o mijającym do 30.06 terminie obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ogrzewania i spalania paliw. W przypadku montażu nowego źródła 2 tygodnie od jego uruchomienia. Od poniedziałku 2.05 do 13.05 zapisy chętnych na nieodpłatne pozyskanie sadzonek klonu, jabłoni i gruszy. Na gospodarstwo przypadają 3 sadzonki. Także 13.05 na terenie Szaflar będzie prowadzona zbiórka folii po sianokiszonkach, siatki i sznurka do balotów. Folie należy dostarczyć do godziny 10.00 na parking obok cmentarza. Wszystkie informacje i szczegóły na stronie internetowej Gminy.

Sołtys Szaflar informuje że od 12-13 maja tj. czwartek i piątek, będzie przyjmowany podatek rolny i od nieruchomości II rata oraz za spółki, w remizie OSP w godzinach 10-16.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 607 Wyświetlenie,  2 Dzisiaj