Ogłoszenia parafialne 22.05

Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022r.

6  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

*
 • Kalendarz liturgiczny tygodnia: .
 • We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 • W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 • W sobotę wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
*
 • Od poniedziałku do środy modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”).  W te dni po mszy porannej procesja do krzyża. Zachęcamy do licznego udziału  nie tylko rolników, którzy żyją z plonów ziemi ale wszystkich, którzy rozumieją, że pokarm jest darem Bożym.  
*
 • W niedzielę 29.05 na mszy o 9.00 modlimy się o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla naszego rodaka ks. Mariana Bendyka w 40 rocznicę święceń kapłańskich.
 • Msza wieczorna w przyszłą niedzielę będzie odprawiana na cmentarzu.
*
 • W poniedziałek na mszy wieczornej modlimy się w intencji młodzieży z klas 8, która rozpoczyna egzaminy kończące szkołę podstawową.
*
 • Zbliża się 25 rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II na Podhale. Szczególną formą dziękczynienia jest XV piesza pielgrzymka „Sursum Corda” szlakiem papieskim z Zakopanego do Ludźmierza 4.06. Rozpoczęcie o 7.00 na Krzeptówkach a zakończenie mszą w Ludźmierzu o 18.00. Opłata na koszty organizacyjne 10 złotych. Jest możliwy wspólny wyjazdu autobusem z rynku o 6.30. Powrót z Ludźmierza we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli. W ramach obchodów jubileuszu zapraszamy też na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Ludźmierza we wtorek 7.06 rozpoczynającą się mszą o 10.00.  Informacja o innych wydarzeniach min koncercie Arki Noego na plakacie.
*
 • Codziennie nabożeństwo majowe o 17.30, różaniec o 17.00. Modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Nowenn do Madonny z Szaflar w środę na majówce. Zachęcamy by powierzać modlitwy przez zapisanie.
*
 • W czwartek 26.05 po mszy wieczornej w Bożej Zagrodzie spotkanie dotyczące kolonii na Mazurach, zapraszamy zapisanych oraz tych, którzy nie zdążyli tego zrobić w pierwszym terminie, są jeszcze miejsca wolne.
*
 • W najbliższą niedzielę po każdej mszy zbiórka do puszek dla rodziny p. Chrobaków z Boru, którzy ucierpieli przez pożar zabudowań gospodarczych. Zniszczeniu uległa też część fasady domu.
*
 • Wójt Gminy informuje, że dnia 26.05 tj. w czwartek będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego; w Borze na parkingu przed cmentarzem, w Szaflarach na placu przed remizą OSP i na parkingu obok cmentarza na ul. A. Suskiego. Sprzęt należy dostarczyć we własnym zakresie do godziny 10.00 w dniu zbiórki.
*
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą

 525 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj