Ogłoszenia parafialne 12.06

Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj w archidiecezji krakowskiej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

*
  • W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła. To także dzień rocznicy objawień w Fatimie, procesja z modlitwą różańcową o dar pokoju po mszy wieczornej.
*
  • We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
*
  • W czwartek 16.06 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze w kościele o 7.00 i 18.00 (nie ma mszy o 11.30), suma na ołtarzu polowym o 10.00 przy ul. A. Suskiego naprzeciw piekarni. Po mszy przejdziemy w procesji eucharystycznej na Rynek wyznając naszą wiarę i wdzięczność za prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do udziału w strojach góralskich. Prosimy o udział naszych organizacji ze sztandarami, feretronów, dzieci zwłaszcza po I Komunii i młodzieży. Msza z procesją w Borze o 13.30 (prosimy o przygotowanie ołtarzy). Składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne w diecezji. Możliwość spowiedzi w środę od 17.00, w Borze o 19.00. Przez oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesję o 17.30, którą zakończymy litanią do NSPJ.
*
  • W piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
*
  • Codziennie modlimy się Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Modlitwa różańcowa o 17.15, w czasie oktawy o 17.00. Zachęcamy do powierzania przez zapisanie intencji modlitwy za wstawiennictwem Madonny z Szaflar. Nowenna po mszy w środę wieczorem.  
*
  1. Informujemy o akcji „Miej oko na skórę”, która polega na bezpłatnym badaniu zmian skórnych w kierunku chorób nowotworowych zwłaszcza czerniaka. Możliwość takiego badania 19.06 w godz. 10.00-18.00 w Szpitalu w Nowym Targu ul. Szpitalna 14.
*
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 816 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj