Ogłoszenia parafialne 19.06

Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022r.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i zaangażowali się w przygotowanie uroczystej procesji Bożego Ciała. Wszystkim, którzy budowali ołtarze i dekorowali trasę przejścia procesji, niosącym feretrony i sztandary. Rodzicom, którzy zatroszczyli się by dzieci miały pierwsze radosne doświadczenie wiary. Naszym organizacjom społecznym zwłaszcza Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie i nagłośnienie, Kołu Gospodyń i Związkowi Podhalan. Codziennie przez oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesję o 17.30 zakończoną litanią do NSPJ.

*
  • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji msza z błogosławieniem dzieci a także poświęcenie wianków.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
*
  • Msza dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji dla szkoły w Szaflarach w piątek 24.06 o 10.00, dla szkoły w Borze o 11.00.
*
  • Codziennie Koronka do Miłosierdzia o 15.00 rozpoczyna adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.30, w czasie oktawy o 17.00.
  • W przyszłą niedziele msza wieczorna będzie odprawiona na cmentarzu.
*
  • Legalizacja gaśnic w poniedziałek 8.00-16.00.
*
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Mrowińskiego…
*
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Znajdziemy min. artykuły jak radzić sobie z trudnościami w modlitwie.