Ogłoszenia parafialne 26.06

Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2022r.

13  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziękujemy wszystkim za udział i oprawę procesji w Oktawie Bożego Ciała; Różom Różańcowym, Kołu Gospodyń, Straży Pożarnej, Związkowi Podhalan i harcerzom. Dziękujemy rodzicom, którzy zatroszczyli się o udział dzieci i przekazywanie im prawdy o bliskości Pana Jezusa.

Dzisiaj msza wieczorna na cmentarzu.

*
 • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 • W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 6.30, 9.00 i 18.00. W Borze msza odpustowa z procesją o 11.00.  
*
 • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.00-6.30, po południu od 16.00- 18.00. Spowiedź w Borze o 18.45, msza o 19.00. W I sobotę odwiedzimy chorych od 8.00, Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu sercu NMP o 15.00.
*
 • Codziennie modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynając adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00. Różaniec o 17.15, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu o 17.45.  
*
 • Od 4 lipca wakacyjny porządek mszy, w którym odprawiamy tylko msze wieczorne. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą. Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w naszej parafii w I i III niedziele miesiąca na mszy o 11.30.
*
 • 3 lipca na błoniach szaflarzańskich odbędzie się V festyn strażacki. Początek o 14.00, w czasie festynu odbędą się pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego, zawody na wesoło dla starszych i dla najmłodszych uczestników, zabawy losowanie cennych nagród. Na zakończenie zabawa z zespołem Sykowni.
*
 • Wspólnotę św. Józefa zapraszamy w środę na mszę wieczorną a po niej krótkie spotkanie.
*
 • Wójt Gminy przypomina, że 30.06 mija termin składania przez właścicieli nieruchomości deklaracji źródeł ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację należy złożyć, także po wymianie źródła ciepła w terminie 14 dni od uruchomienia. Deklaracja jest wymagana do zakupu węgla po niższej cenie, a brak złożenia grozi karą do 5 tys. zł. Deklarację składamy w Urzędzie Gminy lub na stronie internetowej.  
*
 • Sołtys wsi informuje, że w dniach 1-2.07 w godzinach od 9.00-17.00 w remizie OSP Szaflary będą wydawane worki na śmieci oraz przyjmowana opłata za I półrocze.
*
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą.

 536 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj