Ogłoszenia parafialne 11.9

Ogłoszenia duszpasterskie11.09.2022r.

24  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziękujemy delegacji Związku Podhalan reprezentującej  Szaflary na modlitwie za dar plonów ziemi w czasie XXXV Dożynek Podhalańskich w Ludźmierzu. Szczególnie dziękujemy za coroczne dzieło  wieńca dożynkowego, który jest znakiem naszej wdzięczności Bogu. Dziś także wielu parafian uczestniczy w XXX Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej modląc się za rodziny.

 • Kalendarz liturgiczny tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, doktora Kościoła. Jest to także dzień rocznicy kolejnego miesiąca objawień w Fatimie. Różaniec z procesją i modlitwą w intencji pokoju po mszy wieczornej
 • W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Drogę Krzyżową od podnóża Ranisbergu o godzinie 15.00. Msza święta o 16.00 przy krzyżu na szczycie, który został postawiony tuż przed wybuchem I wojny światowej. Nasza obecność i modlitwa jest potwierdzeniem, że jak nasi ojcowie wierzymy, że krzyż jest znakiem miłości Boga a przez to nadziei na trudne czasy. W tym dniu nie ma mszy o 18.00.  
 • W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej.
 • W piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 • Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do 18.00, różaniec o 17.30. Spowiedź w dni powszednie przed każdą mszą. Chrztu Świętego udzielamy w I i III niedziele. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki od 16.00 do 17.30, w sobotę od 8.00 do 9.00 oprócz I piątku i soboty.
 • Msza święta dziękczynna w Jubileusz 25 rocznicy Ślubów Zakonnych s. Anny Balickiej i s. Doroty Tonderys 17.09 o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej modlitwie dziękując Bogu i siostrom za posługę w naszej parafii.
 • W sobotę o godzinie 10.00 do kościoła zapraszamy chłopców z klas 3 i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 • Spotkanie rodziców dzieci klas III w piątek 16.09 po mszy wieczornej w sali na plebani.
 • W przyszłą niedziele 18.09 po mszy o 11.30 zapraszamy na spotkanie młodzież z klas 6,7 oraz 8 wraz z rodzicami w kościele.
 • Dzisiaj rozprowadzamy nowy numer parafialnego pisma Owczarnia.
 • Wójt Gminy informuje o spotkaniu w sprawie projektu sieci wodociągowej w Szaflarach i Bańskiej Niżnej 14.09 tj. w środę o 17.00 w remizie OSP. Obejmuje obszar I; ul. Od Zakopianki do Maruszyny, Palenice. Os. Zadział; obszar II: rejon od ul. Zakopianka 79 do ul. Na Brzegu 49 w Bańskiej Niżnej. Os. Nowe oraz ul. Cieplice w Bańskiej Niżnej; obszar III: centrum Szaflar ul. A. Suskiego od mostu do cmentarza, ul. Na Potoczku, Ruchu Ludowego, Kościelna, Rola Galicowa, od Rynku do ul. Szkolnej, Ogrodowa do cmentarza, Pod Górą.
 • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 646 Wyświetlenie,  1 Dzisiaj